Пелюстки троянд та проплачені мітинги: як у Києві зустрічають Вселенського Патріарха Варфоломія

Пелюстки троянд та проплачені мітинги: як у Києві зустрічають Вселенського Патріарха Варфоломія

Фото: УНІАН

Візит предстоятеля Константинопольської церкви до України триватиме три дні.

Пелюстки троянд та безпрецедентна утаємниченість. Напередодні, 20 серпня, розпочався візит до Києва Вселенського Патріарха Варфоломія. Він вже встиг зустрітися з президентом Володимиром Зеленським та покласти квіти до стіни пам’яті загиблих українських воїнів.

Про це 21 серпня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Біля Михайлівського монастиря – довжелезна черга, все навколо – у оточенні поліції та охорони. Вхід всередину – тільки за спецперепустками і після ретельного догляду і рамок металошукачів. Все – заради безпеки делегації з Константинополя.

Перший публічний захід, у якому бере участь Вселенський Патріарх Варфоломій, – поза межами храму. До стіни пам’яті загиблих у російсько-українській війні Патріарх покладає квіти.

Символічні колоски – Варфоломій покладає до пам’ятника жертвам Голодомору.

Так розпочинається другий день візиту Патріарха до України. Візиту, через питання безпеки максимально утаємниченого – офіційного графіку заходів так і не було опубліковано.

Відомо, що одразу з летовища напередодні Варфоломій прибув до президента Зеленського. Говорили, зокрема, про шляхи врегулювання ситуації на Донбасі. Зеленський зазначив, що одним з чинників, які агресор застосовує проти України як гібридну зброю, є релігійний. Патріарх запевнив – молиться за мир в Україні та український народ.

"Нехай Господь благословляє Україну та українців", - сказав Патріарх.

Новини світу: Вселенський Патріарх Варфоломій у Києві поклав квіти до стіни пам'яті загиблих воїнів

Новини світу: Вселенський Патріарх Варфоломій у Києві поклав квіти до стіни пам'яті загиблих воїнів

Біля воріт монастиря Варфоломія зустрічають єпископи та діти. Перекладач тлумачить на вухо Патріарху вірші, які малі декламують. Той дарує кожному сувенір. Дорогу до храму йому засипають пелюстками троянд. У якийсь момент Патріарх хапає жменю пелюсток в руку і зі сміхом кидає у натовп.

Владики заходять до собору. Перша молитва, що лунає у Києві, – подячна. Моляться – українською та грецькою. Після короткого молебню – вітальні промови. Обидва очільники церков – читають з листа.

"Нехай Ваш візит буде багатим на духовні плоди, а для Вашої Всесвятості духовно радісним. Ласкаво просимо до України, до Києва", - зазначив предстоятель Православної Церкви України Епіфаній.

"Київська митрополія попри те, що ревно трублять про зворотнє, завжди була невід’ємною канонічною територією та митрополією під очільництвом нашого Святішого Апостольського та Патріаршого Престолу, хоча історичні обставини та у насильницький спосіб, але не назавжди відсікли її від природньої матері", - сказав Вселенський Патріарх Варфоломій.

А вже в неділю, 22 серпня, відвідати Патріарше Богослужіння у Софії Київській зможуть всі охочі.

Тим часом віряни Української православної церкви Московського патріархату протестували проти візиту Вселенського Патріарха до Києва. Російська православна церква так і не відновила зв’язків із Константинополем і досі не визнає надання автокефалії Православній Церкві України.

У суботу під Верховною Радою вони молились і називали приїзд Варфоломія "вторгненням у їхні церковні справи". У руках тримали портрети митрополита Онуфрія. Такі самі були в руках чоловіків спортивної статури, які вчора стояли обабіч дороги в місці проїзду кортежу Вселенського Патріарха. Поліція переконала їх плакати прибрати. Причин своїх зборів на шляху з аеропорту молодики та віряни Московського патріархату пояснювати не захотіли. Згодом до ТСН потрапило відео, на якому видно, як вони отримують гроші за участь в акції.

Новини України: віряни Московського патріархату протестували проти візиту Вселенського Патріарха

Новини України: віряни Московського патріархату протестували проти візиту Вселенського Патріарха

Повʼязані теми:

Наступна публікація