Перші в Україні: у Моршині проводять вакцинацію всіх містян заради колективного імунітету

Перші в Україні: у Моршині проводять вакцинацію всіх містян заради колективного імунітету

Фото: Київська обласна держадміністрація

На понад 4 тисячі населення - у містечку 3 пункти вакцинації.

У Львівській області  у курортному містечку Моршин розпочали масове щеплення. Хочуть вакцинувати усіх місцевих мешканців та працівників санаторіїв. Це перше місто в Україні, де проводять колективну вакцинацію.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

До одного із санаторіїв, де діє пункт вакцинації вишикувалась черга з тих, хто планує щепитися. Є дві гарячі лінії міста, де можна записатися. Також можна це зробити у сімейного лікаря. "Я підтримую ідею вакцинуватися і я рада, що нарешті вона є доступною", - каже одна із відвідувачок.

 «65 років і чоловік вакцинувався і я вакцинуюся і діти хочуть вакцинуватися. Певно, від першого класу вже всі знають, що треба вакцинуватися, немає іншого виходу» , - каже одна з тих, хто чекає вакцинацію.

На понад 4 тисячі населення - у містечку 3 пункти вакцинації. Загалом для Моршина виділили майже дві з половиною тисячі доз вакцини. Щеплюють тільки доросле населення. «Вакцина виробництва Китай, називається «Коронавак». Особливості умови зберігання - однакові умови як для всіх вакцин - в холодильнику», - каже лікарка Наталія Галамай.

Моршин - дійсно перше місто в Україні, де пішли на такий експеримент. Причина - у туристах, точніше, їхній нестачі через пандемію. Моршин - бальнеологічний курорт, і місто виживає тільки за рахунок туристів. До пандемії їх було зо 30 тисяч на рік, а зараз одиниці.

Новини України: у Моршині розпочали масове щеплення від COVID-19

Новини України: у Моршині розпочали масове щеплення від COVID-19

«Економіка нашого міста залежить від курортної діяльності і ми потерпаємо економічно. Саме тому звернулися до прем’єр-міністра з ініціативою розглянути такий проєкт про масову вакцинацію дорослого населення, щоб зробити його більш безпечним і відкрити для туристів», - каже  міський голова Моршина Руслан Ільницький.

Нагадаємо, щеплення добровільне. Точної статистики, скільки містян погодились, скільки відмовились від щеплення  поки нема. Впродовж місяця у Моршині планують вакцинувати дві з половиною тисячі людей - доросле населення. І запевняють, на другу дозу вакцина теж буде.

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

Новини України: у курортному Моршині триває експериментальна масова вакцинація

Новини України: у курортному Моршині триває експериментальна масова вакцинація

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація