Завезуть Sinovac та Pfizer: Степанов розповів про 6 мільйонів щеплень на місяць

Завезуть Sinovac та Pfizer: Степанов розповів про 6 мільйонів щеплень на місяць

Фото: УНІАН

Україна очікує на поставку вакцини від Pfizer, Sinovac та  AstraZeneca.

Україна може робити до 6 мільйонів щеплень на місяць, проте поки затримуються поставки вакцин від коронавірусу

Про це 7 квітня у коментарі ТСН.19:30 сказав очільник Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов.

Міністр наголосив, що Україна підписала із компанією Pfizer угоду про поставку 10 мільйонів доз вакцини. Їх завезуть до кінця року. 

"Перше те, що стосується Pfizer. Вчора підписаний відповідний договір з боку цієї компанії про поставку до кінця року 10 мільйонів доз вакцини. Перші партії ми очікуємо в найближчі один-два місяці. Це були достатньо важкі перемовини і вирішальну роль у них зіграв президент України Володимир Зеленський. Він усе запустив у конструктивне русло під час своїх перемовин із виконавчим директором Pfizer", - сказав Максим Степанов. 

Новини України: Максим Степанов відповів на питання про поточну ситуацію з коронавірусом

Новини України: Максим Степанов відповів на питання про поточну ситуацію з коронавірусом

Також очільник МОЗ повідомив, що Україна отримає вакцину в межах ініціативи COVAX. 

"У нас зараз серед законтрактованих є 32 мільйони доз вакцини від COVAX. Дуже важливо, щоб вакцини почали надходити, бо бачите, що зриваються контракти по термінах. Ми повинні були ще до 31 березня отримати півтора мільйона доз вакцини CoviShield, за які сплачені кошти. Але уряд Індії наклав заборону на експорт вакцини. Від COVAX до середини квітня повинні прийти і AstraZeneca - 367 тисяч доз та 117 тисяч доз Pfizer, які одразу надійдуть на ринок", - наголосив Степанов. 

Міністр охорони здоров'я додав, що у квітні Україна повинна отримати ще мільйон доз вакцини Sinovac

"Що стосується Sinovac, то 10 квітня закінчується лабораторний контроль. Це - звичайна процедура, яка була зроблена у стислий термін, але є технічна необхідність проведення цього контролю. Одразу після цього почнеться щеплення. Завтра у мене будуть перемовини із Sinovac. Я маю на увазі кол-конференцію щодо підтвердження поставок по графіку. Попередньо ми повинні отримати мільйон доз цієї вакцини ще у квітні. Решту - у травні. Ми розмовлятимемо про збільшення обсягів поставок цієї вакцини, щоб забезпечити нею українців у повному обсязі. За таких умов дійсно ми можемо робити до 6 мільйонів щеплень у місяць", - наголосив Степанов. 

Нагадаємо, Степанов назвав суму, якої потребує МОЗ для закупівлі вакцин від коронавірусу.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація