Під час встановлення рекорду зі зрушення "Мрії" пілоти боялись, щоб літак не покотився і не позносив все на шляху

Під час встановлення рекорду зі зрушення "Мрії" пілоти боялись, щоб літак не покотився і не позносив все на шляху

Фото: УНІАН

Літак зняли із гальм, щоб богатирі могли встановити світовий рекорд

Найбільший у світі літак, який важить 330 тонн, восьмеро українських богатирів перетягнули на понад чотири метри і встановили рекорд.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

До аеропорту Гостомеля, де стоїть знаменита на увесь світ «Мрія», приїхали десятки телекамер для фіксації світового рекорду. Щоб зрушити 32 колеса літака пілоту Дмитру Антонову варто лише дати трохи вперед важелі, але це коли працюють усі шість надпотужних реактивних двигунів. Натомість сьогодні «Мрію» зрушити з місця взялися 8 українських богатирів. Подивитись на це прийшов і пілот і заодно і підстрахувати. «Єдине, що переживаю, щоб літак не покотився, щоб палатки не зніс, літак зупинити треба буде», - каже Дмитро.

Самі ж і українські богатирі зосереджені. Напередодні вони 6 разів намагалися потягти 330-тонного велетня – розірвали товстий канат, але нічого у них не вийшло. Лише на сьомий раз їм вдалося ледь зрушити літак з місця, на сантиметр чи два. Сьогодні ж підтримати хлопців приїхали сотні людей.

Щойно найсильніша людина світу 2004 року Василь Вірастюк дає «Старт», богатирі беруться за справу і ніби з неохоти «Мрія» повільно, але котиться вперед, далі швидше і рекорд встановлено.

8 богатирів спромоглися трохи більше ніж за хвилину протягнути Літак Ан-225 «Мрія»  на 4 метри 30 сантиметрів. У реєстрі рекордів України переконують – це не лише національне надбання, це світовий рекорд, який значно перевершив попередній – з Британії.

«Наприклад вага літака меншиа, яку довантажили, тягнули 132 людини, тому Гіннес готовий, на вечір в нас є письмове підтвердження відкрити нову категорію», - запевняє експерт Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін.

Після рекорду богатирі перепочивають і вже думають, чого б такого нового утнути, може потягнуть флагман українського флоту фрегат Гетьман Сагайдачний? Але то вже після відпочинку.

Новини України: українські стронгмени зрушили багатотонну "Мрію" і встановили рекорд

Новини України: українські стронгмени зрушили багатотонну "Мрію" і встановили рекорд

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5726
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація