У Львові тепер можна сплатити за каву, шкарпетки чи квиток до музею і залишити його на спеціальній дошці в закладі, а вже інша людина завдяки цьому зможе безкоштовно скористуватися послугою чи обраним товаром.
До ініціативи «Підвішена послуга» у Львові долучилися вже понад двадцять локацій – це ресторани, магазини, музеї, філармонія та океанаріум, йдеться в ТСН.
В одній із кав’ярень у середмісті різні покоління львів’ян п’ють каву вже пів століття. Біля барної стійки дошка – тут листівки з побажаннями і так званою «підвішеною» кавою, сплаченою незнайомцями.
«Таку каву я буду згадувати, сидячи в окопі, слава Україні. Кава супер», - пан Мирослав зачитує листівку військового, якому так припала до душі тутешня кава, що він вирішив ще когось пригостити.
А ще в одній крамниці «підвішують» вже яскраві фірмові шкарпетки. «У нас є ящик з «підвішеними шкарпетками», і ми в своєму «Інстаграмі» повідомляємо, що у нас з’явилися такі то пари, в такому розмірі, і люди можуть прийти і взяти без проблем», - каже працівниця Марія.
Українці, кажуть у крамниці, до такого не звикли і часто шаріються, беручи подарунок від незнайомців.
Традиція підвішувати речі зародилася ще десять років тому в Італії. Саме тут придумали пити одну каву, а платити за дві, щоб людина у скруті теж могла посмакувати. І згодом ідея помандрувала світом.
«Це про момент взаємопідтримки одне одного, тому ми придумали, що не лише кава. Це може бути похід до музею з дітьми чи без, до Шевченківського гаю, до філармонії квиток чи органний зал», - каже керівниця управління туризму Львова Христина Лебедь.
До ініціативи долучилося понад двадцять локацій, кажуть у центрі туризму. Знайти усі локації можна на сайті туризму міської ради. І - або підвісити послугу, або скористатися нею.
Читайте також:
Роботодавців каратимуть багатотисячними штрафами за вакансії з вимогами щодо віку чи статі
З-під обстрілів на Миколаївщині евакуювали кілька сотень корів, не обійшлося без жертв