"Пілот намагався зробити кілька посадок": потерпілий розповів про політ і падіння повітряної кулі в Кам'янці

"Пілот намагався зробити кілька посадок": потерпілий розповів про політ і падіння повітряної кулі в Кам'янці

Unsplash

Внаслідок інциденту загинув один турист, п'ятеро осіб опинилися в лікарні.

В суботу, 23 травня, в Кам'янці-Подільському під час фестивалю повітроплавання впала повітряна куля. Загинув 53-річний турист з Прилук, а п'ятеро потерпілих, серед яких і дружина загиблого, нині перебувають у лікарні. Слідчі з'ясовують, чи можна було в той вечір підіймати кулю в повітря.

Детальніше про трагедію розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 24 травня.

Пан Микола бачив, як повітряна куля падала в яр. "Коли я прибіг, то побачив чоловіка, який дуже корчився від болі. В корзині була жінка, яка не могла самостійно вибратись. Я подзвонив у швидку", - каже очевидець Микола Карасюк.

Некерований аеростат з п'ятьма пасажирами та пілотом занесло на сільський цвинтар.Тепер там два десятки розбитих могил та розкидані речі. Василь Рева живе поблизу цвинтаря, а тому першим прибіг на місце інциденту. З повітряної кулі на могили випало двоє людей: одна була вже мертвою.

Ще двоє пасажирів випали з кошика на обійстя селян. З яру, цвинтаря та дворів до лікарні привезли п'ятьох потерпілих. Один перебуває в реанімації в важкому стані. Четверо пацієнтів - в травматології.

Віктора Лішневського готують до операції: у нього перелом поперекового хребця. За його словами, за 15 хвилин після злету здійнявся різкий вітер. Пілот вирішив негайно сідати на поле. "Він намагався зробити декілька посадок, але, як він нам пояснював, грозові хмари кулю вверх-вниз підіймають. А тому він не може нею керувати", - згадує потерпілий Віктор Лішневський.

Новини України: трагедією закінчився фестиваль повітроплавання в Кам’янці-Подільському

Новини України: трагедією закінчився фестиваль повітроплавання в Кам’янці-Подільському

Згодом він наказав пасажирам присісти і міцно триматися за мотузки. Далі все було, як в страшному сні. "Я тільки пам’ятаю перед обличчам ті хрести, ті поломані могили, крики. Я прокинувся вже на городі", - додав чоловік. 

28-річний пілот перебуває у сусідній палаті. Травми у нього незначні. Спілкуватися з журналістами він не хоче. Відмовляються від коментарів і організатори фестивалю повітроплавання.

У поліції відкрили кримінальне провадження за порушення правил повітряних польотів. "З'ясовують, чи могла так пізно куля літати чи були відповідні дозволи від гідрометеоцентру", - повідомила Інна Глега, керівниця сектору комунікації поліції у Хмельницькій області. 

Слід зауважити, що за день до цього одна з повітряних куль аварійно приземлилася просто посеред автівок на міській дорозі. Тоді минулося без потерпілих.

 

Наступна публікація