Щороку він тане через глобальне потепління.
Негативний тест або ж довідка про вакцинацію потрібна українцям, щоб побачити один з найдоступніших льодовиків у світі. Він у Сванетії, на Північному Заході Грузії. Маршрут до нього вважають легким і коротким. Тож, подивитися на крижані скелі вирушають туристи з усього світу.
Про це йдеться в ТСН.19.30.
Маршрут до знаменитого грузинського льодовика Чалааді починається від міста Местія. Звідти легко доїхати машиною до підніжжя гори. А далі пішки два кілометри під гору.
Досвідчені мандрівники вважають цей маршрут легким. Для новачків — це пригода. Спочатку дорога лежить через ліс. Потім — вздовж крутого берега гірської ріки. А далі з півкілометра по величезним камінюкам.
Льодовик Чалааді, 1800 метрів над рівнем моря. Дуже приємна прохолода і неймовірна краса. Загалом у Грузії понад 600 льодовиків. Чалааді — найдоступніший з них. Подивитися на живописні краєвиди, побачити льодовик і початок гірської річки, приїжджають туристи з усього світу.
«Абсолютно неймовірно! В нас нема нічого подібного на Філіпінах, в нас нема льодових гір або гір, зроблених з льоду», - кажуть туристи.
Льодовик зовні зовсім не білосніжний, бо вкритий пилом від каміння. А з розтопленої криги починається річка Чалааді. Останнім часом льодовик тане все швидше через глобальне потепління. Щороку вчені з інституту географії відмічають на камені відстань до льодовика.
Піша подорож до Чалааді і назад займає від двох годин. Для трекінгу краще взути черевики на цупкій підошві. А ще взяти і панамку, і дощовик, і теплу куртку. Адже погода у горах змінюється дуже часто.
Нагадаємо, що від сьогодні Данія відкрила свої кордони для українців. Щоправда, як поточнли у нашому МЗС, необхідно буде робити тести на коронавірус перед мандрівкою та по прибуттю.
А відзавтра українських резидентів пускатимуть і до Німеччини. Для цього необхідно буде мати негативний тест на або сертифікат про вакцинацію.
Відкриватися для українців Європа активно почала після того, як цього тижня Рада ЄС внесла Україну у так звану «зелену зону» через хороші епідеміологічні показники. За яких умов пускати, наразі кожна європейська країна вирішує самостійно.