Політична доля Пашиняна завершена, що вигідно Москві - військовий експерт
Москва не може пробачити Пашиняну, що він прийшов до влади на хвилі протестів, а не так, як цього вимагала на той час Росія.

Ситуація у Вірменії загострюється. Акції протестів у столиці, які тривають вже декілька днів, переросли у сутички з правоохоронцями. Наразі активісти заблокували рух центральними вулицями, будівлю парламенту та метрополітен. Кількість протестувальників лише збільшується. Опозиція встановлює палатки. Над Єреваном літає військова авіація. Люди вимагають відставки прем’єр-міністра Нікола Пашиняна.
Все дійшло до точки кипіння. На знак протесту проти звільнення першого заступника керівника Генштабу ЗС Вірменії Тиграна Хачатряна, військові підписали спільну заяву з вимогою звільнення Нікола Пашиняна. Останній, вийшовши на мітинг своїх прихильників у четвер, 25 лютого, назвав дії Генштабу і вулиці спробою державного перевороту і наказав військовим займатися своїми справами.
Заступник директора Центру армії, конверсії та роззброєння з міжнародних питань Михайло Самусь сказав ТСН.ua, що навряд чи Пашиняну вдасться вистояти. Питання в тому, як події будуть розвиватися далі.
Перший сценарій - Пашинян заявляє, що йде, призначає нові вибори, які призведуть до зміни парламенту, уряду і перезавантаження влади. У такому разі можна говорити про мирний варіант.
Другий сценарій - Пашинян продовжить нагнітати обстановку, говорячи, що це воєнний переворот, не погодиться піти і навіть не погодиться на призначення нових виборів. Це може призвести до виникнення внутрішнього конфлікту і трагічних наслідків.
Михайло Самусь нагадує, що все це бере початок відтоді, коли Вірменія фактично програла війну. Тоді над Пашиняном також нависла загроза і багато хто прогнозував, що довго він не протримається, оскільки війна була програна явно через прорахунки зокрема і вищого воєнно-політичного керівництва стратегічного плану.
"Зараз ситуація знову перебуває в такій собі точці біфуркації. Відхід Пашиняна вигідний багатьом силам і всередині Вірменії, і поза нею, перш за все Москві. Хоч Росія повністю і контролює ситуацію, але, як кажуть багато оглядачів, Москва не може пробачити Пашиняну, що він прийшов до влади на хвилі протестів, а не так, як цього вимагала на той час Москва. Хто б не прийшов до влади після Пашиняна, вони будуть проросійськими. Я б навіть сказав більше явно проросійськими. Будь-хто, хто б не прийшов до влади, буде говорити про необхідність реваншу і виправлення помилок Пашиняна, який програв війну, відновлення сили вірменської нації. Звісно головним союзником буде називатися Росія", - каже ТСН.ua військовий експерт.
За словами Михайла Самуся, у вірменському військовому середовищі є незадоволення ситуацією, яка сталася. Вони вважають, що Пашинян припустився багатьох помилок і є винуватцем. Вони можуть вважати, що не генерали програли цю війну, а Пашинян.
"Те, що робить Пашинян, демонструє, що він фактично примирився з цією ситуацією, бо повністю підтримує план Росії, Азербайджану і Туреччини. Тому можливо військові вважають, що Вірменія має діяти інакше, більш жорстко, швидко відновити свою боєздатність, отримати додаткову допомогу Росії і намагатися повернути втрачені території. Йде очевидне посилення мілітаристської партії, яка говорить, що Нагірний Карабах треба повертати. А Пашинян не може цього проголосити, бо погодився на умови миру, запропоновані переможцями. Тому він перебуває в політичному і геополітичному капкані. Його політична доля вже завершена. Питання в тому, як він її закінчить", - підсумовує Михайло Самусь.
Нагадаємо, нова активна фаза війни за Нагірний Карабах, що тривала від 27 вересня, закінчилася у листопаді фактичною капітуляцією Вірменії і тимчасовими вигодами для Росії. У ніч проти вівторка, 10 листопада, Єреван, Баку і Москва синхронно заявили про повне припинення вогню і всіх бойових дій. Підписана заява між Росією, Вірменією і Азербайджаном передбачає розгортання російського миротворчого контингенту на 5 років з можливістю пролонгації.
Відео Новини світу: у Вірменії стався конфлікт між прем'єром та військовими
Конфлікт між прем'єром та військовими у Вірменії - прем'єр-міністр країни заявив про "спробу військового перевороту". У Єревані нині збираються два мітинги - один на свою підтримку скликав глава уряду, на інший з вимогою відставки прем'єра виходить опозиція. До чого тут російські ракети і більше про розвиток конфлікту – дивіться далі.
