Понад добу у забої у Львівській області шахтарі вимагають виплати зарплат: до страйку доєдналися ще 5 шахт

Понад добу у забої у Львівській області шахтарі вимагають виплати зарплат: до страйку доєдналися ще 5 шахт

Гірники готуються їхати до Києва і влаштовувати акції під Кабміном.

На Львівщині на шахті "Червоноградська" на поверхню відмовляються підніматися 39 гірників, а все через борги з зарплати ще з вересня. До підземних протестувальників доєдналися робітники ще п’ятьох шахт, вони мітингують на поверхні.

Про це йдеться в ТСН.14.00.

Шахтарям, які уже понад добу не піднімаються назовні, їжу та гарячі напої спускають колеги. До протесту доєдналися й інші п’ять шахт, але гірники не спускаються у шахти і відмовляються видобувати вугілля.

«Востаннє було переведено 12% за жовтень. Ми мусимо щось робити - чи їхати під Львівську ОДА, чи перекривати дороги. Багато шахтарів працює на одній шахті, а потім змушені йти на іншу роботу, щоб прогодувати сім’ю», - каже шахтар.

«Люди зневірюються, в кожного є сім’я, потрібно сплачувати комунальні послуги, як це робити? Перед Новим роком, перед Великоднем, перед Днем шахтаря змушені їхати до Києва вибивати кошти. Ми не розуміємо чому ми маємо вибивати?» - обурюється голова профспілкової організації шахти «Межирічанська» Андрій Паска.

Державне підприємство «Львіввугілля» має шість шахт, тут працюють близько семи тисяч робітників. Нині заборгованість складає майже 240 мільйонів гривень. Шахти дотаційні, самостійно не окуповуються, їх фінансує держава.

У Львівській області шахтарі вийшли на протест через заборговані зарплати

У Львівській області шахтарі вийшли на протест через заборговані зарплати

«Ми звертаємося до всіх, до міністерств, чекали, що буде рішення про погашення боргу, але його не прийняли, не вистачило голосів. Внести позачергову сесію і внести зміни до бюджету, щоб погасити борг шахтарями. Я сподіваюся, депутати відреагують на це», - каже генеральний директор Олег Акімов.

На підприємстві організували нараду з шахтарями. Керівники кажуть, їхатимуть до Кабміну, щоб вибивати зароблені гроші. Тим часом, шахтарі просять колег піднятися з вибою і доєднатися до наземного страйку. Адже тривале перебування під землею сильно підкосить їхнє здоров’я.

Читайте також:

Бомби в трьох школах: у Дніпрі невідомі другий день поспіль "мінують" загальноосвітні установи

В Україні 4,5 тисячі іграшок можуть бути небезпечними для дітей: що сталося

У Чернівцях маршрутка на переході збила чоловіка

Повʼязані теми:

Наступна публікація