Потужна повінь в Австралії забрала перше життя: вода все ще не відступає

Дата публікації
Перегляди
953
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Потужна повінь в Австралії забрала перше життя: вода все ще не відступає

Фото: Associated Press

Рятувальники вивозять не лише людей, але й тварин.

Перша жертва рекордних повеней в Австралії. Там загинув чоловік, якого віднесло водою у власному авто. Вже близько 40 тисяч людей були змушені полишити свої домівки через стихійне лихо.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

Із власного помешкання молоде подружжя Мел Стір та Блейк Лепігієр виходить по коліна у воді. Паводки повністю затопили фундамент їхньої щойно добудованої оселі. Жінка не може стримати сліз. «Найважче з цього - навіть не гроші. А наш прекрасний сад. Ми стільки зусиль доклали, щоб тут усе прикрасити», - плаче вона.

На шалені збитки нарікає й власник ресторану у передмісті Сіднея, вода його зовсім не пошкодувала. «Я такий розчарований. Тут 20 років моєї роботи. Бачити, як усе це нищиться за лічені години - це жахливо», - каже чоловік.

Рятувальні служби  працюють без вихідних. Когось транспортують човнами, комусь - підвозять продукти.

«Ми дуже знервовані. Я не спав усю ніч, бо дивився, як піднімається вода. У дворі будинку у нас підготовлений фургон на випадок, якщо нам потрібно буде виїжджати», - розповідає чоловік із підтопленого будинку.

Із водяного полону доводиться визволяти й тварин, що залишилися на фермах після евакуації їхніх власників. Свині, коні, й лише гуси вибираються вплав.

Відчайдушно шукають суші також змії та павуки. Кадрами, де комахи у буквальному розумінні обліпили, приватні оселі  у соцмережах діляться шоковані австралійці. Тепер, кажуть, у будинках треба бути обережнішими. Бо серед комах чимало отруйних.

Площу затоплень експерти вже порівнюють  із територією кількох європейських країнам. Збитки поки що навіть не беруться рахувати. Але влада вже обіцяє виділити компенсації на відновлення помешкань. Синоптики тим часом радять не розслаблятись, вода у найближчі дні не відступить. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
953
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація