Повзуча небезпека: що робити, якщо зустрічі зі змією уникнути не вдалося

Повзуча небезпека: що робити, якщо зустрічі зі змією уникнути не вдалося

wikimedia.org

Сироватки проти отрути гадюки в Україні немає.

Двох дітей за один день укусили змії на Львівщині. 10-ти річна дівчинка і 16-ти річний хлопець у реанімації в обласному центрі. Постраждали від гадюки карпатської. А сироватки від її отрути в лікарнях немає.

Про те, як виходжують таких пацієнтів і що треба робити насамперед, якщо зустрічі зі змією уникнути не вдалося - 27 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

Десятирічна Вероніка  з мамою ішли до лісу по малину. Дівчинка була у гумових чобітках, але через спеку  у них було важко, тож,  ідучи позаду мами, роззулася і вже за мить побачила гадюку.

Дівчинка не одразу зрозуміла, що гадюка її вкусила.

"Я спочатку не відчула, що вона вкусила, а потім почало пекти. Коли вона вкусила, ще лежала скручена, а потім поповзла в траву", - пригадує пацієнтка Вероніка Кльоб.

За словами мами Світлани, дівчинку "швидкою" доправили до лікарні у Львові. Жінка зізнається, що було дуже страшно.

"Місце укусу на 3-му пальці. Це не був масивний укус, але набряк і синюшність посилилися доверху до гомілково-ступеневого суглоба", - зазначає лікар.

На сусідньому ліжку 16-ти річний Іван. Він наткнувся на змію на полі.

"Молотили собі пшеницю, він на стерні казав, що бачив - його щось вкусило. Поки нога ще трохи синя, трохи підпухла, будемо капати, поки не стане нормально", - розповідає мама пацієнта Ольга Митка.

В обох дітей доволі легкий перебіг - каже лікар, адже рани на ногах. І самі плазуни були не великі, тож вприснули не багато отрути.

"Коли це вже є на верхніх кінцівках, це загрожує тим, що цей набряк може піднятися догори, на шию і може ускладнити перебіг", - пояснює лікар-анестезіолог Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Тарас Борачок.

Стан дітей стабільний, вони отримують симптоматичне лікування - інтоксикаційну і протинабрякову терапію. Сироватки проти отрути гадюки в Україні немає.

"Чим характерний укус змії і чим характеризується зміїна отрута - вона має високу схильність до утворення тромбів, тобто тромбування судин", - зазначає лікар.

Новини України: у Львівській області гадюка вкусила двох дітей, вони – у реанімації

Новини України: у Львівській області гадюка вкусила двох дітей, вони – у реанімації

У реанімації діти пробудуть з тиждень каже лікар і одразу дає поради - що робити, якщо вас вкусила гадюка:

  • зняти верхній одяг;
  • зняти взуття;
  • мобілізувати кінцівку, тобто нею не потрібно рухати;
  • при можливості місце укусу просто обробити антисептиком;
  • при можливості покласти лід і якомога швидше їхати до лікарні або викликати "швидку".

Сама гадюка ніколи не нападе і не наздоганятиме - кажуть фахівці. При зустрічі просто треба обійти і не зачіпати плазуна. А в лісі чи полі пильно дивитися під ноги.

"Особливо, якщо йдемо високою травою, де не видно поверхні грунту. В таких випадках бажано мати якусь палицю і розгортати перед собою траву. Бажано мати щільне взуття, одягнені штани. Тоді ми, звичайно, мінімізуємо такий ризик", - говорить доцент кафедри зоології Львівського національного університету ім.Івана Франка Остап Решетило.

Отрута гадюки не смертельна - каже зоолог. Але летальні випадки трапляються - зазвичай через те, що люди вчасно не звертаються по допомогу і нехтують лікуванням. 

Читайте також:

Наступна публікація