"Повзуча окупація": російський флот намагається заблокувати українські порти на Приазов’ї

"Повзуча окупація": російський флот намагається заблокувати українські порти на Приазов’ї

Просто під час знімання сюжету ТСН надходить військовим наказ на терміновий вихід у море через невідомі бойові кораблі.

Десантні та артилерійські катери ВМС Росії і швидкісні ФСБ - з Каспійської флотилії окупанти нагнали цілий флот в Азовське море. Частина пішла, а інші судна - лишились. Окупанти стоять на рейдах у зоні видимості наших прикордонників. Уздовж лінії Маруполь-Бердянськ  російські катери постійно курсують, демонструючи свою присутність. Таку поведінку наш очільник МЗС назвав повзучою окупацією. Так Москва хоче заблокувати українські порти на Приазов’ї.

Про це йдеться в ТСН.16.45.

«Стосовно цивільного судноплавства, жодних змін ми не відмітили. Лише було збільшено присутність кораблів берегової охорони РФ біля наших портів: Маріуполь та Бердянськ», - заявляють наші військові.

Таке збільшення кораблів російської ФСБ в акваторії Азова, кажуть українські військові моряки, обставина – сезонна і традиційна.  «Минула зима, стало тепліше і вони почали просто застосовувати малорозмірні катери. Було два-три катери в морі. Зараз - 5-7», - розповідає військовослужбовець ВМС ЗСУ Денис Бакумов.

Денис зі своїм “Вишгородом” потрапив до Азова суходолом, але у бік загарбаної Керченської протоки вже ходив морем. У середині квітня, в Азові з’явилася серйозна загроза: російська бойова ескадра. Три українських катери отримали завдання - з’ясувати, що то за флотилія. «З Ростова-на-Дону, зайшли в Азовське море. Йшло 8 десантних катерів. Три артилерійські катери, одне гідрографічне судно. Три буксира і один катер типу “Раптор”. Кораблі Каспійської флотилії. Вони зайшли в порт Темрюк», - каже військовослужбовець ВМС ЗСУ Денис Бакумов.  

Ще до заходу у порт пів десятка швидкісних російських “Мангустів”, що супроводжували Каспійську флотилію, небезпечно маневрували навколо наших МБАКів. Того разу - минулося, без застосування зброї.

Новини з фронту: Москва хоче заблокувати українські порти на Приазов'ї

Новини з фронту: Москва хоче заблокувати українські порти на Приазов'ї

Просто під час знімання сюжету ТСН надходить військовим наказ на терміновий вихід у море. Розвідка передала інформацію, що в акваторію Азовського моря зайшли якісь невідомі бойові кораблі.

Через півгодини швидкісної гонитви хвилями, стали зрозумілі точні координати потенційної цілі. Біло-синій, з бортовим номером 752. Саме цей “Мангуст” російської ФСБ, нарізав кола навколо нашого “Вишгорода” в середині квітня. Нині супроводжував - менший конвой.

Попереду найбільше судно: буксир і він тягне десантний катер Каспійської флотилії. Один із тих, які кілька тижнів тому росіяни заводили із Каспію і переганяли до Чорного моря.

Візуальна ідентифікація була лише першою частиною завдання. Підхід українського катера, ясна річ, росіяни  теж помітили.  Паралельним курсом, український “Вишгород” супроводжував російський ескорт аж до траверсу "Єйська". Треба було переконатися, що - якоїсь миті, “Раптор”, зненацька не розвернеться і не помчить у напрямку українського узбережжя.

Враховуючи глибини Азовського моря, ці невеликі катери десантні, вони здатні виконувати задачі з висадки морського десанту на необладнане узбережжя. Це є потенційною загрозою для нашої оборони. Аби та загроза із потенційної не перетворилась на справжню, український МБАК і виходив терміново у море.