Пожежа в "ковідній" реанімації на Прикарпатті: в якому стані потерпілі та чи відома вже причина

Пожежа в "ковідній" реанімації на Прикарпатті: в якому стані потерпілі та чи відома вже причина

Фото: УДСНС в Івано-Франківській області

У зв'язку з трагедією у лікарні обласна влада оголосила завтра на Прикарпатті день жалоби.

Після трагедії у Косові на Прикарпатті, де нічна пожежа у "ковідній" реанімації забрала життя трьох людей, а ще трьох намагаються врятувати, урядовці видали розпорядження. На реанімації усіх районних лікарень чекають перевірки на протипожежну безпеку, а медиків - додатковий інструктаж по роботі з кисневим обладнанням. 

Про те, в якому стані потерпілі і чи відома вже причина пожежі - 29 грудня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Зараз у обласній лікарні залишаються двоє потерпілих . Одна з жінок - 46-річна санітарка балансує між життям і смертю. У неї 90% обпеченого тіла. Стан критично тяжкий. Пацієнтка на штучній вентиляції легень.

Ще один - лікар-реаніматолог. Його життю, кажуть у лікарні, загрози ніби немає. Його тіло обпечене на 20%. З Івано-Франківського летовища кілька годин тому злетів літак ДСНС. До Київського опікового центру він доправив одну з потерпілих під час пожежі. Це 59-річна медсестра реанімації. У неї 60% опіків тіла. Стан тяжкий, але стабільний. 

Щодо причин пожежі  - кажуть, начебто одна з працівниць реанімації запалила свічку за упокій хворого, який щойно помер. А повітря реанімації було перенасичене киснем -  працювали одночасно 5 концентраторів. Через вогонь від свічки зайнялося миттєво все в палаті.

В обладміністрації відбулося засідання комісії з надзвичайних ситуацій. І там озвучили основну версію причини пожежі. Свічка там фігурує. Але не лише вона. Є масштабніші чинники - несправність комунікацій, які підводили кисень до палат.

Реанімації усіх районних лікарень очікують перевірки на протипожежну безпеку | Новини України

Реанімації усіх районних лікарень очікують перевірки на протипожежну безпеку | Новини України

У реанімації, крім померлого, було ще 6-ро хворих. 3-х з них евакуювали рятувальники. Ще один "ковідний" хворий був на межі життя і смерті. І коли виник вогонь - помер, ще 2 згоріли живцем. Через пожежу в лікарні прорвало трубу і в кількох відділеннях зникло опалення. Врятованих пацієнтів реанімації перевели до інших корпусів цієї і Коломийської лікарні. 

У зв'язку з трагедією у лікарні обласна влада оголосила завтра на Прикарпатті днем жалоби. Просить скасувати усі розважальні заходи. А урядовці вже розпорядилися перевірити протипожежну готовність у всіх реанімаціях районних лікарень.

Нагадаємо:

  • У Косівській районній лікарні в Івано-Франківській області, де приймають хворих на COVID-19, в одній з палат інтенсивної терапії виникла пожежа.

  • Пожежа виникла в палаті реанімаційного відділення на першому поверсі чотириповерхової будівлі лікарні. Вогонь охопив 55 кв. м. В палаті у цей момент перебувало 7 хворих. Трьох медики встигли винести. 

  • На місці пожежі виявили тіла двох людей - 76-річної жінки та 79-річного чоловіка. У морзі, за даними медиків, перебувають ще тіла двох осіб, причина їхньої смерті встановлюється. За попередніми даними, серед чотирьох загиблих одна людина померла внаслідок коронавірусної хвороби

  • Внаслідок пожежі отримали опіки ще троє працівників лікарні. Їх госпіталізували до обласної лікарні в Івано-Франківську, двоє з них - у критичному стані.

Читайте також: 

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація