Пожежа в соборі Паризької Богоматері: як за два роки просунулися роботи з відновлення

Пожежа в соборі Паризької Богоматері: як за два роки просунулися роботи з відновлення

Getty Images

На реконструкцію зібрали 833 мільйони євро.

Два роки минуло від пожежі у легендарному паризькому соборі Нотр-Дамі. Він зайнявся так потужно, що лише дивом встояв у вогні. Під час займання обвалився 93-метровий шпиль будівлі та вигорів дах. Пам'ятка досі закрита на реконструцію.

Як просуваються роботи, розповіла кореспондентка ТСН.12:00.

Нотр-Дам сьогодні відвідує президент Франції Еммануель Макрон. Заплановано, що він проведе у соборі три години.  На нього чекає дуже детальна екскурсія. Це дивно, адже відбудувати собор за п'ять років - це була його особиста обіцянка своїй країні. Поки що роботи йдуть за планом. До кінця цього літа нарешті завершаться роботи із укріплення склепіння, а взимку розпочнеться власне сама реконструкція. 

Собор відбудовуватимуть ідентичним до його попереднього вигляду, а це означає з нуля збудувати майже 100-метровий шпиль, який прикрашав собор. Для цього у всій Франції від початку року відібрали одну тисячу 100-літніх дубів, вирубування яких викликала хвилю протесту у країні. 

Новини світу: як відбувається реконструкція Нотр-Дама

Новини світу: як відбувається реконструкція Нотр-Дама

Близько 40 тисяч французів підписали петицію проти. Утім, їхні голоси залишились не почутими — частину дубів вже відправили до сховища. Там вони висихатимуть впродовж року,  а потім як їх передадуть теслярам. 

Проблем із фінансуванням робіт у соборі немає: гроші понад 300 тисяч меценатів із 150 країн склали фонд розміром 833 мільйони євро. Це спричинило ще одну полеміку у країні: суму називають надмірноюю. Мовляв, коштів на реконструкцію потрібно втричі менше. Управління фондом собору пообіцяло повну прозорість і вже планує витратити кошти, які залишаться, на реставрацію інших пам’яток. 

Автор
Марія ЄщенкоМарія Єщенко
Дата публікації
Перегляди
1751
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email