Придбати можна до 100 гектарів: міністр агрополітики розповів, як купити землю та яка її вартість

Придбати можна до 100 гектарів: міністр агрополітики розповів, як купити землю та яка її вартість

Фото: Associated Press

Ціна землі, за його словами, залежить від багатьох факторів.

В Україні від 1 липня 2021 року запрацював ринок землі. Хто її може наразі придбати, як це зробити та яка вартість одного гектару. Про все це в ефірі "Сніданку з 1+1" розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко. 

Так, очільник Мінагрополітики наголосив, що сьогодні землю може купити лише фізична особа, яка є громадянином України. Ані для іноземців, ані для юридичних осіб це недоступно.

Сама процедура придбання ділянки, як пояснює міністр, відбувається наступним чином та за таких умов:

  • якщо ви громадяни України і у Вас є легалізований офіційний дохід задекларований;
  • купити можна до 100 гектарів;
  • угода купівлі-продажу оформлюється між покупцем і продавцем у нотаріальній формі через банківський рахунок.

Що стосується вартості землі, то, за словами Романа Лещенка, середня вартість 1 гектару становить близько 2 тисяч доларів.

"Об'єктивно середня вартість 1 гектару близько 2 тисяч доларів. Але у різних регіонах різна вартість, оскільки різна нормативно-грошова оцінка землі, її кількісні та якісні характеристики, її розташування. Багато є критеріїв", - говорить міністр.

Натомість прем’єр-міністр Денис Шмигаль раніше говорив про вартість землі близько однієї тисячі доларів за гектар і наголошував, що це менше, ніж прогнозували в уряді.

Нагадаємо, від 1 липня в Україні припинив дію мораторій на продаж сільськогосподарських земель, що діяв від 2002 року, і відкрився ринок землі. Відтепер українці можуть вільно купувати та продавати землю сільськогосподарського призначення. 

Впродовж останніх двох років Верховна Рада ухвалила низку законів, які встановили нові правила та обмеження для усіх його учасників – власників та орендарів землі, потенційних покупців, підприємств аграрного сектору. Пояснення, як купити та як продати землю сільськогосподарського призначенн, читайте у нашому матеріалі.

 Роман Лещенко розповів про ринок землі, ціни на продукти та компенсацію аграріям

 Роман Лещенко розповів про ринок землі, ціни на продукти та компенсацію аграріям

Повʼязані теми:

Наступна публікація