Прифронтова медицина: на Донбасі обладнають 9 медичних закладів на кошти міжнародних донорів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Прифронтова медицина: на Донбасі обладнають 9 медичних закладів на кошти міжнародних донорів

Associated Press

У деяких селах навіть забули, коли у них була швидка.

Для жителів селищ Донеччини та Луганщини обладнають сучасні медичні заклади. Це 9 фельдшерських пунктів та амбулаторій. 12 із половиною мільйонів гривень на це оновлення дають міжнародні донори.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.12.00. 

Село Красна Талівка на Луганщині з одного боку межує з російським кордоном, а з іншого - передовою. Влітку 2014 року тутешній пропускний пункт неодноразово обстрілювали терористи. В одному з боїв загинуло четверо українських прикордонників. «Я на порозі стою, а біля мене снаряди летять. Пролітає з таким свистом, із таким гуркотом. І ось тут недалеко били, на кордоні», - пригадує місцева мешканка Софія.  

Нині тут уже спокійне життя, але замість збройних атак - інформаційні з російських пропагандистських каналів.  «З чотирнадцятого року Україну дуже проблемно «зловити». Ми прибрали телевізор на горище, щоб дітям мізки не мили. Я хочу, щоб вони знали і любили свою батьківщину», - кажуть місцеві.

Пара магазинів, школа, дитячий садок - от і вся інфраструктура. Коли тут була швидка, люди вже й забули. Адже розбитою дорогою їхати сюди півтори години. Та й до самого райцентру  з початку війни нема жодного транспорту. «Людині тільки найняти машину, приїхати до лікарні - тисяча гривень. Не кажучи вже про призначення і всіх процедурах, які там призначає лікар. Тому для нас це рятівний круг - наш лікар, дівчата наші, розумниці», - каже пацієнтка місцевої амбулаторії Неля.

На трьох медиків тут дві тисячі пацієнтів із цього села та довколишніх. За понад півстоліття амбулаторія не бачила капітального ремонту. Старенькі меблі, ліжка та обладнання, а будівля - без каналізації та води. Та незабаром цю амбулаторію чекає повне оновлення. Тут обіцяють замінити опалення та полагодити дах. Утеплять будівлю, облаштують пандус. І так на Донбасі відремонтують 7 медичних закладів, а ще два - зведуть з нуля. «Перше, це будуть меблі. Ті ж ліжка для стаціонару. Ті ж стільці для очікування. Потім будемо дивитися, наскільки вистачить грошей. Можливо, десь ми замінимо старе обладнання на більш нове. Ми хочемо, щоб сервіси прийшли до людей, де люди живуть», - розповідає керівник гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін.

Гроші на осучаснення медицини в прифронтовій зоні дали міжнародні донори. Зробити все планують за рік. 

Новини України: у Донецькій та Луганській областях обладнають сучасні медичні заклади

Новини України: у Донецькій та Луганській областях обладнають сучасні медичні заклади
Наступна публікація