Природа на служінні у військових: "кікімори" із трави і листковий трафарет допомагають бійцям на фронті

Дата публікації
Перегляди
2682
Час на прочитання
3 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
Природа на служінні у військових: "кікімори" із трави і листковий трафарет допомагають бійцям на фронті

Килими із трави слугують гарним маскувальним матеріалом, який можна змінювати під потреби.

Українські волонтери-винахідники вигадали нові способи камуфляжу автомобілів та техніки, на допомогу прийшли природні матеріали, йдеться в ТСН.

Волонтер Ігор Реп’яшенко спочатку з поверхні машини знімає лакове покриття за допомогою наждачного паперу. Цей процес триває найдовше. «Чим більше рисок, тим більше фарба вчепіться і не відпаде», - каже Ігор.

До повномасштабного вторгнення Росії, розповідає Ігор, працював автомеханіком на СТО. Тепер фарбує автівки для військових на передову. За чотири місяці війни оновив уже понад два десятки машин.

Спочатку, каже Ігор фарбував автомобілі тільки матовою темно-зеленою фарбою. Потім вирішив використовувати декілька кольорів. Аби малюнок на машині був більш природним і її було менше видно ворогові в лісі чи в кущах? Ігор використовує гілки дерев як трафарет. «Мабуть після 5, 6 автомобіля я запам’ятав, що колись дуже давно, коли я ще був молодим, ми малювали такі трафарети на футболку і потім згадав. От звідки воно!», - каже чоловік.

Буквально за кілька хвилин автівка повністю змінює свій зовнішній вигляд, аби пофарбувати її всю потрібно 6 годин.

«Якраз саме той камуфляж, який маскує автомобілі в лісі, де є хоч якісь дерева, в полі теж, тому що додаляється жовта фарба», розповідає волонтер.

А біодизайнер Олег Земнихов демонструє на собі маскувальний плащ із природного біоматеріалу. Це газонна трава, яка виросла не у ґрунті, а  на тканинній основі. На створення такого біоматеріалу Олега надихнули тенденції світової моди. Наразі у світі дуже популярно використовувати живі рослини в одязі, каже дизайнер.

«Вирішив, щоб сам ворс був трав’яний, а трималось за рахунок того, що воно проростає через тканинну основ,у це в даному випадку мішковина і тримається завдяки своєму корінню», - пояснює він.

З цієї біотканини Олег збирався зробити одяг та аксесуари. Коли ж почалася війна він зрозумів, що природний матеріал можна використовувати для створення так званих «кікімор» або замість маскувальних сіток для приховування позицій, або військової техніки.

«Ми хочемо такий універсальний плащ, який можна було б одягнути на себе, або накрити щось. До нього зблизька підійти, і можна не зрозуміти, що це таке», - переконує чоловік.

На виготовлення біоматеріалу йде один місяць. Потім, коли насіння проростає до потрібного розміру, трав’яний килим висушують на сонці, аби він нагадував суху траву. Колір біоворсу можна змінювати відповідно до місцевості. 

«Наприклад, це може бути як копиця сіна замаскуватись, а ще  там де скошена солома. Можна її підфарбувати балончиком по місцевості», - показує волонтер.

Ідеями Олега вже зацікавились військові, найближчим часом його біоматеріал випробують на фронті.

Читайте також:

Податки та мита повернулися: чи вплине це на ціни імпортних товарів і чи варто готуватись до нової хвилі здорожчання

Внаслідок ранкового ракетного обстрілу Харкова у парку утворилась величезна вирва і понівечено багатоповерхівку

Дефіциту будматеріалів в Україні немає, але ціни зросли до 50%

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація