Батьки, діти яких відвідують приватний дитсадок або школу, можуть отримати компенсацію від держави або з місцевого бюджету. Що про це відомо?
Приватні садки та школи дедалі частіше звертаються по компенсацію до державних та місцевих бюджетів. Усе для того, щоби стати фінансово доступнішими. Міністерство освіти допомагає платити зарплати вчителям у приватних школах. А в столиці — допомагають батькам платити за відвідування приватних дитсадків.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Інни Боднар.
У приватному дитсадку діти вчать англійську, танцюючи і граючись. У розкладі ще є математика, природознавство і плавання. Цей заклад платний і віднедавна подорожчав.
"Всі сервіси, які беруть участь в наших послугах, вони всі зросли. Тому ми були вимушені підняти вартість. І, враховуючи те, що дуже слабкий набір і необхідна підтримка у такий складний час для наших поточних клієнтів, то ми використовуємо всі можливі інструменти, які забезпечені нашою державою", — каже директорка приватного дитячого садка Ольга Подгола.
Програма з підтримки приватних закладів називається "Гроші ходять за дитиною". На державному рівні підтримують приватні школи. Якщо заклад має ліцензії і достатню кількість учнів, то з держаного бюджету виділяється субвенція на зарплати вчителям. І подаються на цю програму дедалі більше закладів.
"В бюджеті передбачено 740 мільйонів гривень на такі цілі. Щороку ця кількість збільшується. Якщо взяти, до прикладу, 2024-й, то було таких 322 школи, і зараз це вже 391 школа", — каже заступник міністра освіти і науки Андрій Сташків.
У столиці гроші ходять за дитиною ще й у приватних садочках. Дошкільний заклад повинен мати ліцензію, дитина — київську прописку і не стояти в черзі до комунального садка. Це вже підтримка на місцевому рівні. Необхідний пакет документів на кожну дитину садочок має подати до райуправління освіти. І тоді місто компенсуватиме частину витрат, і батьки зможуть платити менше. На відшкодування — 6329 гривень. 2025 року ця сума збільшилась.
Майже всі приватні садочки, які забажали приєднатися до програми, заявки до освітніх управлінь вже подали. Але щомісяця доведеться доносити та оновлювати деякі документи, зокрема звітувати, що всі діти на місці. Через те, що дітей часто вивозять, столичні приватні садочки вже зіткнулися з дефіцитом вихованців. Наприклад, у цьому садочку, де є і заняття, і басейн, ледь набрали ясельну групу. Зараз до цих груп йдуть ті, хто народився у 2023-2024 роках. Директорка, каже, помітили цікаву тенденцію.
"У нас зараз в молодшій групі 13 діток, от 14-ту чекаємо — дівчинку і дуже їй радіємо. Тому що загалом в цій групі — три дівчинки і одинадцятеро хлопчиків", — каже Ольга Подгола.
Що не можуть набрати ясельні групи, визнають і в комунальних садках. В райуправлінні зізналися, що подекуди дозволили набирати діток не з двох років, а з одного — все, аби набрати групу.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН новини 00:00 1 лютого. РАКЕТИ ПО ЦЕНТРУ ОДЕСИ! Нові ВИПЛАТИ військовим!
Читайте також: