Приїхав з Аргентини і погано говорив українською: історія успіху олімпійського призера з плавання Михайла Романчука

Автор
Анна Махно
Дата публікації
Перегляди
11к
Приїхав з Аргентини і погано говорив українською: історія успіху олімпійського призера з плавання Михайла Романчука

НОК України

Михайло Романчук виборов бронзу, яка стала першою за 17 років медаллю у плаванні на Олімпійських іграх .

Перша за 17 років медаль у плаванні для України — на Олімпійських іграх у Токіо плавець Михайло Романчук виборов бронзу, яка стала четвертою для нашої країни на Олімпіаді. 24-річний спортсмен увійшов до трійки найкращих разом з американцем та італійцем. А от у півфіналі наш спортсмен на цій же дистанції 800 метрів встановив олімпійський рекорд. А відвели 6-річного Мішу, який ледь знав українську мову, до басейну батьки, щоб просто навчився добре триматися на воді.

Про це йдеться 29 липня у сюжеті ТСН.19:30.

Найпалкіші вболівальники Михайла Романчука — тато, мама та молодша сестричка. З Рівного, кажуть, надсилали у Токіо енергетику перемоги. Неймовірно горді, що син у півфіналі побив олімпійський рекорд з плавання на 800 метрів. І хоч сподівалися у фіналі на золото, бронзі Михайла теж раділи шалено. Бо це перша медаль з плавання для Україні на Олімпіаді аж за 17 років.

Згадують, як вперше відвели 6-річного Михайлика у басейн до тренера Петра Нагорного, щоб навчився плавати. Вони тоді лише повернулася з роботи з-за кордону.

"Ми тоді приїхали з Аргентини, він дуже погано говорив українською мовою", — згадує мама спортсмена.

Новини України: Михайло Романчук виборов бронзу, яка стала першою за 17 років медаллю у плаванні

Новини України: Михайло Романчук виборов бронзу, яка стала першою за 17 років медаллю у плаванні

Мама стала його першою вчителькою і разом з колегами швидко допомогла йому опанувати українську. Хлопець пішов в художню школу і на бальні танці. А потім батько, тренер з легкої атлетики, планував взяти його під своє крило. Але здобутки сина в плаванні були неймовірними.

"В 10 років у нього вже перший розряд дорослий, у 12 років він став кандидатом у майстри спорту, а у 14 років — вже майстер спорту", — зазначає Михайло Романчук-старший.

Тож аби хлопець продовжував займатися улюбленим плаванням, віддавали останні гроші, щоб зібрати його на збори.

Зараз басейн без води — на ремонті. При вході — плакат Романчука. Саме у цій спортивній школі і починав свої перші запливи Михайло. Та потім треба було шукати для нього басейн олімпійського стандарту.

У Дніпрі до Олімпійських ігор і готувався Михайло зі своїм тренером Петром Нагорним, тим самим, який взявся навчити його шестирічного.

Та є ще одна людина, яка надихає Михайла на перемоги. Це його дружина — відома українська легкоатлетка Марина Бех-Романчук.

Найпалкіші вболівальники Михайла просять для нього підтримки. Попереду у нього на Олімпійських іграх заплив ще на 1500 метрів. Аби підтримати спортсмена, через ТСН з Рівного йому передають вітання.

Нагадаємо, ТСН Проспорт розповів цікаві факти про всіх наших медалістів на Олімпіаді в Токіо.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація