Прогноз погоди у травні 2023: коли потеплішає і почнеться сезон дощів

Прогноз погоди у травні 2023: коли потеплішає і почнеться сезон дощів

Прогноз погоди в Україні у травні 2023 / Фото: Pexels

Приблизно 15-17 травня в Україні запанує літня дощова погода.

В Українському гідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у найближчі два тижні травня. Так, заморозки зникнуть, а задощить по всій території від 17 травня.

Про це в коментарі для ТСН.ua розповів начальник відділу метеопрогнозів Українського гідрометцентру В’ячеслав Білик.

Він прогнозує, що така погода в Україні, як зараз, збережеться до 15-16 травня.

Коли в Україні потеплішає

"До кінця цього тижня погода буде покращуватися. Заморозки, про які ми регулярно попереджаємо, припиняться у цей четвер, а до кінця тижня загрозливих нічних морозів і зовсім не буде. Від 15-17 травня в Україні запанує літня дощова погода. Температура повітря кожного дня буде потрошку підніматися. Зараз вона в межах 12-17 градусів тепла, а наступного тижня буде 20-25 градусів тепла", – розповів Білик.

Фахівець додає, що нічна температура повітря наступного тижня буде в межах 12-17 градусів тепла. Зараз нічна температура повітря – від 1 до 6 градусів тепла на заході та 7-8 градусів – на півдні та сході.

Коли почнеться сезон дощів

"Від 16-17 травня характер погодних умов зміниться. Зараз у нас, умовно кажучи, без дощу – невеликі опади спостерігаються в деяких регіонах на сході та заході країни. А ось після 16-17 травня, починаючи від 15 травня, настане сезон літніх короткочасних дощів з грозами. Вони охоплять більшу частину країни, починаючи від другої половини дня 17 травня. Небо вкриється хмарами та буде дощити. А щодо температури повітря, то вона буде помірною, як для травня", – прогнозує синоптик.

Погода в Києві

Щодо погоди в Києві, то на травневі дощі слід чекати від 16 травня.

"Від 15 травня дощі підуть на заході, дощовий фронт поступово буде охоплювати всю країну. В Києві задощить вже від 16 травня. А після 17 травня уся країна буде під впливом циклону – короткочасні дощі та грози", – попередив Білик.

Нагадаємо, напередодні гідрометцентр попередив, що в Україні 9-11 травня в більшості областей вночі очікуються заморозки. Через це навіть оголошено перший рівень небезпеки.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація