Проігнорували документи: рибалки, яких відпустили російські прикордонники, розповіли, як затримали їхніх колег

Проігнорували документи: рибалки, яких відпустили російські прикордонники, розповіли, як затримали їхніх колег

Фото: Associated Press

Запевняють, що жодних підстав для затримання вони не мали.

Двох українських рибалок з Очакова, що вели промисел в акваторії Чорного моря, затримали російські прикордонники.

Про це повідомила Держприкордонслужба України, зазначають в ТСН.12.00. 

Четверо чоловіків вийшли в море ще 17 квітня на катері та мотофелюзі, а за три дні власниця човна повідомила: двох рибалок на катері затримали, ще двоє повертаються додому до Очакова.

За інформацією їхніх колег, рибалки на фелюзі рибалили в межах економічної зони України. Рибалки поставили сітки і щоб зібрати улов камбали, двоє з них сіли в маленький катер та відплили від фелюги. Саме тоді російські прикордонники підпливли до них, вимагали документи і арештували. Офіційна причина - начебто в українців не було документів, бо всі вони перебували на судні за кілька сотень метрів. Так розповіли двоє рибалок, які були на судні і яким вдалось повернутися.

«Катер, глісер, подчалок, як ще його можна назвати,  він має право працювати на певному віддаленні від самого головного судна, бо один документ на два плавзасоби. І в межах видимості можна це робити. Росіяни вирішили це проігнорувати. Вони підійшли до цього глістера, на якому був Олег і ще один рибалка: «Документи є?». Ті кажуть: «Немає, документи на головному судні».  За мотузку причепили, підійшли до того судна до головного,  ті кажуть, що ось документи є. "Нас це не цікавить, вони були без документів",  протягли їх до міста Чорноморська в Крим», - розповідає директор риболовного підприємства Олександр Громовий.

Новини світу: яка причина затримання українських рибалок росіянами

Новини світу: яка причина затримання українських рибалок росіянами

Це розповіли рибалки з основного судна -  вони стали свідками інциденту. Бо кажуть, росіяни підпливли і до них, але не затримували. І запевняють, що усі документи росіянам показали, тих це не задовольнило. Рибінспекція та прикордонна служба підтверджують: рибалки законно вийшли у море, мали всі необхідні документи  -  дозвіл на промисел та вихід у морську економічну зону України.

Повʼязані теми:

Наступна публікація