50 тис. чи 2 млн: скільки насправді коштуватиме ремонт Офісу президента після протестів

50 тис. чи 2 млн: скільки насправді коштуватиме ремонт Офісу президента після протестів

Фото: УНІАН

В Офісі президента кажуть, що усі відновлювальні роботи будівлі обійдуться у 2 мільйони гривень. Журналісти ж провели свої підрахунки.

Після протестів на Банковій у парламенті хочуть заслухати звіт силовиків — "слуги народу" наполягають на позачерговому засіданні. Запобіжний захід єдиному затриманому на акції під Офісом президента оберуть вже завтра.

В ОП кажуть, що усі відновлювальні роботи будівлі обійдуться у 2 мільйони гривень. Журналісти ж провели свої підрахунки. Про це йдеться 22 березня в сюжеті ТСН.19:30.

Свої паралельні підрахунки у клінінгових компаній та виробників дверей провели журналісти. Ціни на роботи тут називають набагато менші.

Олександр Зерніков — директор компанії з прибирання. Щоб перевірити на міцність фарбу, якою розмалювали стіни, узяв з собою спеціальні засоби.

"Я чув, яку суму назвав Офіс президента, але наша компанія може це зробити за 50 тис. грн", — запевняє він.

Новини України: кого судитимуть за погроми на Банковій і скільки насправді коштуватиме ремонт ОП

Новини України: кого судитимуть за погроми на Банковій і скільки насправді коштуватиме ремонт ОП

Один з організаторів суботнього мітингу Сергій Філімонов в інтерв’ю "Громадському" сказав, що готували перфоманс, але биття вікон та запуску димових шашок у планах не було.

"Організатори цієї провокації розраховували на те, що поліція вийде і почне затримувати провокаторів, вони почнуть битися, проллється кров. Я хочу сказати, що ця провокація не вдалася", — зазначив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Після мітингу за розбите скло в дверях Офісу президента затримали одного активіста з Вінничини — Владислава Гранецького-Стафійчука, більше відомого, як Влад Сорд. Він — ветеран війни на Донбасі, письменник та засновник одного з видавництв. Поліція розпочала кримінальне провадження за статтею хуліганство і заявила, що шукає й інших підозрюваних. Для цього в МВС мають переглянути сотні годин відеозаписів з різних ракурсів.

Вже пообіді роботи з відмивання написів почалися: до будівлі під’їхала спецтехніка. Займається цим приватна компанія. Її працівники розповіли, що реагенти погано діють за такої погоди, тому після обробки стін вони обклеюють їх плівкою, щоб пришвидшити процес виведення. Кажуть, на все це потрібно щонайменше 4 дні. І треба поквапитись, адже з кожним днем фарба в'їдається ще глибше у граніт, а відповідно зростає рахунок за виконані роботи.

Після завершення робіт журналісти ТСН роздивилися масштаби прибирання.

Новини України: коли ж від фарби відмиють Офіс президента

Новини України: коли ж від фарби відмиють Офіс президента

"На перший погляд може здатися, що усі надписи на місці і сьогодні нічого не витерли взагалі. Дуже маленьку площу фасаду почистили. На заваді цьому стала погода. А саме низька температура, через яку не спрацювали хімічні розчини. А їх, за нашою інформацією, сьогодні випробували аж п’ять видів. Зрештою експеримент показав, що краще за всіх з’їдає фарбу німецький розчин. Ним і будуть мити вже завтра. Тут такий стійкий запах звичайної фарби стоїть. Здається, що найпростіший розчинник для фарби, за 25 гривень, підійшов би. Дешево і дієво", — розповів з Банкової наш журналіст Іван Воробйов.

Завтра Печерський суд обере затриманому чоловікові запобіжний захід. Адвокат клопотатиме про домашній арешт. Через події на Банковій парламент збереться на позачергове засідання. Ініціює його провладна фракція "Слуга народу". Депутати вимагатимуть від правоохоронців дати юридичну оцінку того, що сталося.

Як повідомлялося, акція на підтримку Сергія Стерненка відбулась у суботу, 20 березня, під будівлею Офісу президента. Спершу учасники поводилися мирно, але незабаром закидали будівлю фаєрами

Згодом окремі демонстранти підпалили табличку Офісу президента, розбили скло на дверях будівлі, а також розмалювали стіни і вікна графіті.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація