Провалля під залізничною колією на Буковині: коли відновиться рух потягів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Провалля під залізничною колією на Буковині: коли відновиться рух потягів

Робітники сподіваються впоратися за кілька днів.

Провалля зупинило рух потягів на Буковині. Вирва, яка завглибшки понад шість метрів, утворилася просто під залізничною колією у селі Мамалига.

Коли зможуть відновити рух і як пасажири зараз дістаються пунктів призначення, розповіли у сюжеті ТСН.Ранок 21 вересня.

Колія висить у повітрі: під нею - яма. Але її вже добряче засипали і продовжують далі робити це. Привезли ще дві платформи великого каменю, а спочатку сипали гравій. Залізничники сподівалися впоратися за 10 годин. Але ні - шість вантажівок гравію провалля проковтнуло просто на очах у робітників: його глибина, схоже, більша, ніж спершу думали. Сподіваються впоратися за два-три дні.

"Більш стійкі породи туди засипаються, щоб стабілізувати. Далі випробування відбуваються, щоб переконатися, що  вагу потягу і вібрацію буде витримано. Тоді відкривається рух", - каже керівник пасажирського напрямку "Укрзалізниці" Олександр Перцовський. 

Поки поїзди через станцію "Мамалига" у звичному режимі не курсують. Чотири сотні пасажирів поїзда "Київ-Чернівці" висадили. До пункту призначення, а це понад 60 км, люди діставалися автобусами "Укрзалізниці", а також на таксі й маршрутках. "Слава Богу, що ми поїздом у той момент не оказалися у тому місці і не провалилися в ті карстові печери. Тоді б, напевно, ніхто не залишився живий", - каже пасажирка поїзда Раїса Юрійчук.

Новини України: коли на Буковині зможуть відновити рух залізниці

Новини України: коли на Буковині зможуть відновити рух залізниці

Поки провалля не вдасться засипати, рух поїздів тут змінили. "Маємо близько 300 пасажирів, які сьогодні прямують поїздами 117-118, що прямують Чернівці-Чернігів. Всіх їх о 19:46 ми чекаємо. Два варіанти – або автобусами доставимо до станції "Мамалига", або в обхід через Тернопілля", - каже Олександр Перцовський. 

Провалля утворилося над карстовими печерами, на дні яких, за словами місцевих, величезне озеро. Попередньо залізничники кажуть: усе сталося раптово, бо були дощі, зсунувся ґрунт. До речі, ця ділянка у них під особливим контролем. Поїзди тут завжди пригальмовують. Буквально напередодні, як утворилося провалля, тут проходив так званий вимірювач. Утім, нічого підозрілого не зафіксував. Залізничники це називають форсмажором, який спричинила природа. 

Наступна публікація