Путін "тишком" передав Китаю частину російського кордону: експерт про наслідки такого кроку

Путін "тишком" передав Китаю частину російського кордону: експерт про наслідки такого кроку

Президент Росії Володимир Путін і лідер Китаю Сі Цзіньпін / Фото: Getty Images

Китай давно вимагав від РФ дозволу на судноплавство цією річкою, а Москва чинила опір. Лише тепер, коли Кремль став фактично васалом Пекіна, цю умову Росія виконає.

Росія передасть Китаю прикордонну річку Туманна, щоб Пекін отримав доступ до Японського моря.

Чому Путін тихо передав Китаю частину території РФ, поки всі дивилися на його візит до Північної Кореї, ексклюзивно TSN.ua розповів політолог Вадим Денисенко.

"У нас усі говорять про цей договір всеосяжної дружби та лякають мільйоном корейців, а паралельно треба розуміти, що відбулося дуже тихо передавання частини по суті російського кордону Китаю. І Китай отримав фактично прямий вихід через російсько-північнокорейський кордон до Японського моря. Через річку, яка називається в російській транскрипції "Туманная", – каже політолог.

Експерт зазначив, що зараз усі дії Путіна на Далекому Сході треба розглядати з точки зору двох моментів.

"Перше, це спроба пошуку того чи іншого обладнання, яке дозволятиме продовжувати війну. З іншого боку це створення точок напруженості, які б дозволяли потім вести ті чі інші торги з Китайською народною республікою, щоб не впадати в іще більшу політичну залежність від Китаю в цілому спектрі питань", – пояснив Денисенко.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео:

ПУТІН ТИХО ПЕРЕДАВ ЧАСТИНУ ТЕРИТОРІЇ РФ КИТАЮ! Чи відправить Ким Чен Ин війська до України?

Як передає видання The Moscow Times, річка Туманна, яка протікає кордоном КНР і Північної Кореї, а потім кордоном РФ і КНДР, розташована на землях, які до середини XIX століття належали Китаю. Зараз китайські кораблі можуть переміщатися річкою лише до села Фанчуань і не мають доступу до пониззя – 15-кілометрової ділянки, яка дозволяє вийти в море.

Річка Туманна на карті

Передавання річки обговорювалося на травневих переговорах у Пекіні президента Володимира Путіна та голови КНР Сі Цзіньпіна, зазначає Nikkei. До офіційної заяви за підсумками візиту було включено пункт про участь РФ і Китаю в "конструктивному діалозі" з Північною Кореєю щодо річки Туманна. Проходу китайських кораблів заважає "Міст дружби", зведений на кордоні РФ і КНДР ще за часів СРСР.

Китай розглядає можливість розширення Туманної в її нижній течії та знесення моста. Раніше Росія не підтримувала цю ініціативу Китаю, побоюючись, що Пекін таким чином збільшить свій вплив у Північно-Східній Азії. Однак на тлі санкцій, запроваджених проти РФ за вторгнення до України, Москва стає все більше залежною від китайської сторони.

Натомість російсько-китайські переговори щодо річки Туманна викликають стурбованість у Японії.

Нагадаємо, що 18 червня російський диктатор Путін прибув до Пхеньяна для зустрічі з диктатором КНДР Кім Чен Ином. Це перший візит Путіна до столиці Північної Кореї від 2000 року.

Аналітики ІSW пояснили мету візиту російського "фюрера" до Пхеньяна.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Наступна публікація