"Раджу не складати рук": українка розповіла про пошук роботи в Польщі

Дата публікації
Перегляди
11к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Раджу не складати рук": українка розповіла про пошук роботи в Польщі

Фото: pixabay.com

Біженка з України Сніжана Матковська у Польщі вирішила не складати рук та розпочати свій власний бізнес.

Жінка розповідає, що в сусідній країні українці мають такі ж права, як і поляки, проте перешкодою є незнання польської мови. 

Про це йдеться в етері проєкту 1+1 "Нічна Варта".

Сніжана Маяковська - підприємиця з міста Попасна Луганської області. 2018-го Сніжана виграла грант на відкриття бізнесу, разом з родиною майже рік будувала кафе в занедбаному приміщенні, урочисто його відкрила та почала допомагати іншим підприємця шукати свій шлях. Але війна все змінила. 

"Восьмого травня місто Попасна було окуповане і повністю зруйноване. Я зрозуміла, що назад дороги немає і що треба шукати роботу, та чимось займатися. Я одразу почала збирати інформацію про те, як відкрити свій власний бізнес в Польщі. І це виявилось реальним", - каже Світлана.

З початком повномасштабного вторгнення чоловік Сніжани пішов в ЗСУ, а за кілька тижнів їхнє сімейне кафе було зруйновано рашистами, Сніжана була змушена тимчасово виїхати до Польщі та шукати роботу.

"Зараз українці мають такі ж права на відкриття своєї справи в Польщі, як і поляки. Мене одразу направили до центру зайнятості, де була лекція про те, як відкрити власний бізнес у Польщі. Я була здивована тим, що тут це набагато простіше, ніж в Україні. На перші три роки ти маєш пільги на сплату медичних та пенсійних внесків, фактично це податкові пільги для тих, хто починає свою справу тут", - завила Сніжана.

Робота у Польщі: умови, зарплата і складнощі працевлаштування

Робота у Польщі: умови, зарплата і складнощі працевлаштування

Головною проблемою для Сніжани виявились не бюрократичні проблеми, а відсутність навичок спілкування польською мовою. Спілкування з партнерами, підрядниками, замовниками. Тут без мови – ніяк. Але і це не стало на заваді до мрії. Знайти тимчасову роботу, заробляти гроші і вдосконалювати мову – ось рецепт успіху.

На своїй сторінці в соцмережах Сніжана веде маленький блог про те, як вона шукає роботу, спілкується з роботодавцями та активно консультує людей.

"Я раджу українцям не складати рук, а працювати, заробляти, але після війни обов’язково повертатись до України із здобутими знаннями", - каже українка.

Про те, яку роботу пропонують українцям в Польщі, на яку заробітну плату можна розраховувати,та як уникнути шахрайства з працевлаштуванням, дивіться в повній версії проєкту "Нічна Варта" на 1+1 з Євгеном Плінським.

Нагадаємо, у польській Варшаві цими вихідними відбудеться марш та концерт для громадян сусідньої країни, які допомогли українцям у скрутні часи, коли РФ цинічно напала на Україну.

Читайте також:

Наступна публікація