Ранок у "ковідній" лікарні червоної зони: чи стає легше

Ранок у "ковідній" лікарні червоної зони: чи стає легше

фото / Роман Балук, ЛМР

COVID-19 додав відділенню КНП "Первомайської ЦРЛ" багато обладнання – нового, сучасного, але й воно не розраховане на таке інстенсивне використання.

Рівно 40 тисяч життів українців - саме стільки забрав COVID-19 від початку пандемії. Кількість отриманих позитивних тестів на понеділок традиційно зменшилася - до трохи більше як шести тисяч. Але медики інфекційних відділень кажуть – ці показники оманливі і говорити, що третя хвиля коронавірусу пішла на спад – ще дуже рано.

Про те, чи стає легше – 19 квітня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Місто Первомайськ. Миколаївщина. На 120 ліжок цієї тепер вже опорної "ковідної" лікарні пацієнтів звозять з усього району, ще й з сусідніх, якщо раптом тут з’являється вільне місце.

Завідувач місцевої реанімації Олександр Дверницький у захисному костюмі. Традиційна для понеділка низька "ковідна" статистика не вселяє в лікаря оптимізм.

Олександру Володимировичу 65 років, сам має супутні захворювання, які небезпечні при COVID - 19. Але роботу не кидає – хоча працювати доводиться доба через дві – персоналу дуже не вистачає. Дивується вголос – навіть в інтенсивній терапії дуже хворі можуть розповідати лікарям, що covid-19 не існує.

Його пацієнт Ісак Аронович у видужанні розраховує на лікарів …і бога. Ще дуже слабкими пальцями намагається показати свої обереги. Маска на обличчі прилягає щільно - лікарю доводиться перекладати сказане пацієнтом.

До початку пандемії це відділення інтенсивної терапії було розраховане на 6 місць, їх розширили до 10 сьогодні. Сьогодні 4 пацієнтів мають перевести в звичайне інфекційне відділення, щоправда, менше як за годину ці місця знову будуть зайняті, черга чекає.

Ігор Аркадійович вже має сили описати хворобу чотирма словами.

"Як через м'ясорубку проходиш", - говорить чоловік.

Олександ Данилович в лікарні вже 19 добу і дуже розчулюється, коли розказує, як його рятували.

Завідувач показує – COVID-19 додав відділенню багато обладнання – нового, сучасного, але й воно не розраховане на таке інстенсивне використання.

В цій лікарні довелося тимчасово зачинити гінекологічне відділення, простоює хірургія на 5 операційних столів. Всі сили – на боротьбу з коронавірусом. Все – заради кисню. Ось мають привезти традиційні 70 балонів 

"Раніше лікарня використовувала 18 балонів на квартал, зараз в нас бувають такі дні, що уходить до 80 балонів за добу", - говорить головний лікар КНП "Первомайська ЦРЛ" Віктор Готка, який постійно шукає лікарні кисень.

Вже мають 58 пересувних кисневих концентраторів., які люди називають драконами, бо вони дихають замість них.

Новини України: у "червоних" зонах лікарням і досі бракує кисню, персоналу та ліжок для хворих

Новини України: у "червоних" зонах лікарням і досі бракує кисню, персоналу та ліжок для хворих

Від його трубок залежить, як багато зможуть дихати колишня гінекологія, реанімація, хірургічне відділення та інфекційне, яке першим на себе прийняло удар від COVID-19.

Наталя Олександрівна – одна з тих, хто без додаткового кисню враз втрачає сили. Вдома в жінки син та чоловік - обидва мають інвалідність, тому Наталі Олександрівні треба повернутися, аби піклуватися про них.

Завідувач реанімації розповідає про втому персонала, але є одне питання, від якого в нього від разу починають світитися очі – за ким він найбільше скучив? На чоловіка чекають двое внучат - Марк и Єва. Лікар сподівається, тільки-но хвороба послабить наступ – зможе побачити своїх.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація