РФ може почати повномасштабну війну проти України після побудови "Північного потоку-2", - ексрадник Путіна

РФ може почати повномасштабну війну проти України після побудови "Північного потоку-2", - ексрадник Путіна

Право на владу

На думку колишнього радника Путіна, США роблять недостатньо кроків для захисту України від РФ.

Колишній радник Володимира Путіна Андрій Ілларіонов вважає, що закінчення побудови "Північного потоку-2" може означати початок повномасштабної війни Росії проти України. 

Про це він сказав 6 травня в ефірі ток-шоу "Право на владу". 

Екскрадник Путіна висловив занепокоєння щодо недостатніх дій США із захисту України. 

"Реальний відчутний результат - це сам візит Блінкена і більше нічого. Я б звернув увагу, що зараз в Конгресі США розглядається законопроект "Акт партнерства з Україною з питань безпеки". Це досить серйозний законопроект, який був початий ще республіканцями в минулому році. Сьогодні він проходить комісії комітетів Конгресу. У ньому є 8 пунктів надання допомоги Україні. Раніше Атлантична рада - один з провідних дослідницьких центрів у Вашингтоні, підготував спеціальну програму допомоги Україні в галузі безпеки. Ця програма складається з 10 пунктів. Колишній прем'єр Арсеній Яценюк із своїм Центром підготував програму взаємодопомоги з боку США з 12 пунктів. Я особисто написав програму з 15 пунктів. Ці програми чимось збігаються, в чомусь різняться. На сьогоднішній день після 100 днів діяльності адміністрації Байдена жоден з цих пунктів не виконано", - сказав Іларіонов. 

На думку ексрадника Путіна, реальна небезпека для України наступить тоді, коли РФ добудує "Північний потік-2". 

"Назву один маленький приклад: посол США в Україні. Його не призначено. Допомога Україні. Міністр оборони США сказав, що  буде тільки 125 мільйонів доларів, 150 мільйонів знято. "Північний потік-2" - це ключовий інструмент, який розв'язує Путіну руки для відкритої війни проти України. До серпня він може бути закінчений. Росія перенаправить газові потоки, Україна втратить гроші, а підтримка з боку Європи може знизитися. Проти будівництва газопроводу адміністрація США не вживає жодних заходів. Жодної санкції. Тому після візиту Блінкена у мене зросла стурбованість", - пояснив Андрій Ілларіонов. 

Ексраднику Путіна заперечив голова комітету із закордонних справ Сейму Литви Жигімантас Павіліоніс. Він переконує, що слова про відсутність допомоги Україні - це пропаганда. 

"Такої пропаганди я вже давно не чув. У вас хочуть забрати дух, віру. Не піддавайтеся ніколи. Найголовніше, що ви маєте - це ваші серця, ваш мозок. Контекст створений. Вам потрібно лише рішення Байдена. У американців немає ніякої імпровізації. Кожне слово, кожен візит - це знак. Потрібно працювати з цими знаками, створювати коаліції. І ніколи не потрібно вірити, що ви відрубані від світу, що ви жертви. З вами весь світ", - сказав Жигімантас Павіліоніс. 

Андрій Ілларіонов розповів, що його стурбованість тільки зросла після візиту Блінкена

Андрій Ілларіонов розповів, що його стурбованість тільки зросла після візиту Блінкена

Нагадаємо, глава комітету з міжнародних справ Сейму Литви Жигімантас Павіліоніс пояснив, що Україна не має втратити свого шансу, щоб стати "історією Байдена".