Рівень води на дорогах Німеччини сягав 12 метрів: в пошуках живих знаходять все більше жертв

Дата публікації
Перегляди
6827
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рівень води на дорогах Німеччини сягав 12 метрів: в пошуках живих знаходять все більше жертв

Фото: Associated Press

Влада обіцяє швидко і без бюрократії надати постраждалим фінансову допомогу.

До 157 зросла кількість загиблих через повінь у Європі. Сотні людей досі вважаються зниклими безвісти. А сто тисяч осіб - залишаються без електрики. Найбільше жертв та постраждалих у Німеччині. Там триває масштабна рятувальна операція - шукають живих під завалами. Погано працює мобільний зв'язок, порушене транспортне сполучення. Також постраждали Бельгія, Франція, Нідерланди, Швейцарія та Люксембург.

Про це йдеться в ТСН.19.30.

Вода поступово сходить, втім катастрофа продовжується. У місті Ерфтштадт після повені провалився ґрунт. Під землю йшли будинки, автівки, дерева. Тепер у місті зіяє велетенський кратер.

Не витримала напору і прорвала дамба в районі Гайнсберг на річці Рур. Там негайно довелося евакуювати 700 мешканців.

Це руйнування як після війни, мешканці постраждалих регіонів ледь стримують сльози. «Усе повністю зруйноване. Довкола нічого не впізнати. Тут раніше був райський куточок, панувала тиша, чувся спокійний плюскіт річки. Все, нічого не лишилося! Уявити не можна, як все змінилося. Це катастрофа для всіх», - каже власник винарні Міхаель Ланґ.

Міхаель щойно відкрив у місті винарню. Як і в багатьох тут – усе майно просто пішло під воду. «Винарня зруйнована повністю. Я лише сподіваюся винести документи. Усередині всі меблі, пляшки з вином, декорації  - знищено все! Тепер треба виносити все на вулицю і складати. Все це треба робити обережно, бо багато битого скла», - пояснює чоловік.

Однак ці люди принаймні залишилися живими. Число загиблих продовжує рости. Рівень води підіймався за лічені хвилини, хтось встигав вискочити на дах, залізти на дерево – там чекали годинами, трималися один за одного, щоби не знесилитися, не впасти донизу, в смертельний потік. Так у районі Арвайлер гелікоптерами врятували 300 людей. «Ніхто не може уявити собі смерті від повені в Німеччині. Таке можна собі уявити хіба десь у бідних країнах, але ніхто не думав, що це можливо тут. Бачите, усе відбувалося надто швидко», - переконує місцева мешканка.

Утім деякі будинки зносило потоком води і шансу на порятунок не було. «Якби я спізнився на хвилину, я б захлинувся. Я бачив, як повз мене пропливали трупи, двоє дорослих і дитина, їм уже не встигли допомогти», - розповідає свідок трагедії.

На одній із трас рівень води сягав 12 метрів. Тепер затоплені автівки відтягує військова техніка, водолази відкривають одну машину за іншою і сподіваються не знайти в салоні людей.

Руйнування продовжуються і в Бельгії. У місті Пепінстер просто під час інтерв’ю із мером за його спиною обвалюється стіна будинку. За нею в воду летять меблі і предмети домашнього вжитку.  Двоє чоловіків, що стояли на даху, встигають перестрибнути на сусідній.

Новини світу: у Німеччині зафіксовано понад 130 загиблих, а у Бельгії - щонайменше 20 через повіні

Новини світу: у Німеччині зафіксовано понад 130 загиблих, а у Бельгії - щонайменше 20 через повіні

Тим часом бургомістр повідомив, що у Пепінстер повністю чи частково зруйновано 20 будинків. По Бельгії 20 загиблих, десятки зниклих безвісти. Завтра в країні день національної жалоби.

Німеччину накриває хвиля солідарності і взаємодопомоги. В постраждалі райони прибувають сотні волонтерів зі всієї країни. Продукти харчування, предмети гігієни, ковдри, дитячі підгузки – склад для постраждалих заповнений вщент. Волонтери просять допомагати грошами.

А завтра в постраждалий регіон вирушить канцлерка Ангела Меркель. Влада обіцяє швидко і без бюрократії надати постраждалим фінансову допомогу. А ще, і це також завдання наступного уряду, робити все проти змін клімату, щоби такі трагедії не повторювалися в майбутньому.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6827
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація