Робив операції в окопах: ТСН організувала щемливу зустріч фронтового хірурга із його врятованими пацієнтами

Робив операції в окопах: ТСН організувала щемливу зустріч фронтового хірурга із його врятованими пацієнтами

У лютому 2015 хірург та його команда виявились єдиними медиками, які опинившись в оточенні у Дебальцевому, могли рятувати поранених. 

ТСН познайомила глядачів із людиною, завдяки якій живих у цій війні лишилося більше. "Окопний хірург" - так він себе називає, про це 24 серпня йдеться у святковому випуску ТСН до 30-річчя Незалежності України.

Олександр Данилюк, 32 роки. Хірург із Закарпаття. Пройшов Майдан. Потім попросився на фронт. 
Допомагав пораненим військовим та цивільним. У лютому 2015 він та його команда виявились єдиними медиками, які, опинившись в оточенні у Дебальцевому, могли рятувати поранених. 

Там, під обстрілами, у земляній криївці лікарі робили все, щоб поранені мали шанс на одужання і життя. Про ті 9 відчайдушних днів боротьби Олександр написав книгу: "Ті, що стомились боятися". Зараз він працює в Міністерстві охорони здоров'я. Його завдання, аби хворі отримали вчасну і якісну екстрену медичну допомогу.

Олександр робив понад 10 операцій щодня. Під обстрілом! Іноді навіть навколішки. В цих фактично земляних ямах, коли навіть не було світла -  підсвічували ліхтариками. І прикривав собою пораненого, щоб не сипалася на нього земля від розривів мін.  Він навіть думав вибиратися з оточення раніше: лишався з пораненими бійцями. 

"Окопний хірург" Олександр Данилюк зустрівся з пацієнтами, яким врятував життя

"Окопний хірург" Олександр Данилюк зустрівся з пацієнтами, яким врятував життя

"Іншого варіанту, ніж захищати наших захисників, у нас тоді не було. Варіант, щоб евакуюватись із пораненим, ми тоді навіть не розглядали, тому що наші хлопці та дівчата на передовій, повинні були впевненими, що ми готові рятувати їхні життя навіть в умовах оточення, в умовах криївки", - каже Олександр. 

Одну з таких операцій хірург описав у своїй книжці: "Поранення в обличчя. Рознесено піврота і щелепи. Опіки шкіри лиця. Рвані рани кистей та передпліччя, відірвані пальці. Формувати культі ампутованих фаланг доводиться кусачками для дроту нашого електрика.. Тут пацієнт просить, щоб один середній палець я все-таки пришив назад.."

"І палець ви йому пришили, але попередили, що в таких умовах може не прижитися... Ви взагалі знаєте, скільки тих, кому ви тоді надали першу допомогу, вижили?", - запитує ведуча ТСН Алла Мазур. 

"Вижила абсолютна більшість. На жаль, під час виходу з оточення ми декого втратили. Ті, хто у нашій криївці був прооперований, абсолютна більшість вижила", - каже Олександр. 

ТСН їх знайшла.  Хлопці спеціально приїхали привітати рятівника з Днем Незалежності. 

Володимир Глизнер - з Івано-Франківська. На війні з 2014. Був поранений в плече і голову. Після першої допомоги - ще рік по госпіталях. Приїхав разом із дружиною. У них народилися ще син і донька. 

Олександр Римик. Також із Франківська. І теж на фронті з 2014. Саме про його операцію ТСН розповідала щойно. Лікувався довго. Але сьогодні - вітаємо його разом із нареченою Христиною! 

Алі Керімов - киянин. З початку війни - сам попросився на Схід. А в лютому 2015 - поранення від танкового снаряда: обидві ноги, розірване плече. В день закоханих! Буквально перед боєм - встиг ще подзвонити дружині. Вже після демобілізації у пари народилась донечка.

І - Вадим Свириденко. Теж пацієнт Олександра. Поранення було ніби неважке. Але при евакуації потрапив у засідку - три дні пролежав нерухомий на морозі. Переніс складні операції, але навчився не просто ходити на протезах. Він переможець марафонів та Ігор нескорених! А після повернення війни вже вдруге став татом.

"Таке щастя бачити вас усіх живих - тут, на цій святковій сцені.. Сашо, як бачите, ваша перша допомога зберегла не тільки наших воїнів, але й їхніх майбутніх малят! Цілі майбутні покоління!  Я думаю, у вас ще буде час поговорити і згадати після нашого ефіру", - каже ведуча ТСН Алла Мазур. 

Іще один зворушливий збіг сьогодні. Дружина Володимира Глизнера, Світлана, як виявилось, повна ровесниця Незалежності! Їй сьогодні - також 30. Заради цієї зустрічі пара відклала усі справи, щоб подякувати рятівнику. ТСН також вітає Світланку з днем народження!

"Нехай Небо береже вас. Наша безмежна повага і любов - вам, наші захисники! На таких, як ви тримається Україна. Дякую, що змогли приїхати до нас. Здоров'я вам усім. І нехай швидше здійсниться наша спільна мрія: про мир в Україні. Вітайте, друзі! Ось вони - ті, кого не зламати!", - каже Алла Мазур. 

Нагадаємо, 24 серпня, у 30-ту річницю незалежності України, у центрі Києва, на вулицях Хрещатик та Майдані Незалежності, відбувся святковий парад Збройних сил України

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
30-та річниця Незалежності України
Наступна публікація