Робота за кордоном: як не потрапити на гачок аферистів та не залишитися ні з чим

Робота за кордоном: як не потрапити на гачок аферистів та не залишитися ні з чим

Associated Press

За кордоном працюють близько п'яти мільйонів українців.

За кордоном працюють близько п'яти мільйонів українців - це приблизна статистика, адже дуже багато людей там не неофіційно. Герой нашого сюжету хотів офіційно працевлаштуватись у Чехії: звернувся до компанії, яка мала б допомогти зібрати документи та знайти йому роботу масажистом. Чоловік за це заплатив 400 євро, але майже рік - ні послуг від компанії, ні грошей.

На що варто звертати увагу, коли хочете влаштуватися на роботу за кордоном, розповіли у сюжеті Сніданку з 1+1.

Віталію 45 років. Чоловік живе у місті Дрогобич. У 24 роки потрапив в аварію: його збила машина. Як наслідок, у нього травмований хребет. Потім лікарі відправили на масаж. Це йому так сподобалося, що він вирішив поєднати з цією справою своє життя. У місті, де живе Віталій, йому за місяць вдається заробити шість тисяч гривень. Натомість в Чехії масажист може отримувати понад 30 тисяч гривень.

Чоловік почав шукати компанію, яка зможе офіційно його працевлаштувати, і знайшов. Через "Вайбер" сконтактував з фірмою, а потім відправив копію паспорта, ідентифікайційного коду, а також заплатив 13 тисяч гривень за супровід. Але вже рік ні послуг, ні грошей. На телефонні дзвінки у компанії ніхто не відповідає.

"Сніданок" знайшов в Інтернеті цікаву інформацію про фірму. Більшсть відгуків свідчать про те, що вони аферисти. Такі коментарі треба бачити до того, як надішлете і документи, і гроші. Це перша порада, на що потрібно звертати увагу, каже Андрій Котов. Він вже три роки допомагає українцям з працевлаштуванням в Польщі та Чехії. За його словами, важливо, щоб усе було офіційно. Тому перед тим, як збиратись на заробітки, Андрій радить перевірити, чи є у цієї компанії ліцензія. Вона може бути тільки в тих, хто працює з іноземними партнерами. Перевірити, чи справжня ліцензія, можна на сайті міністерства соціальної політики: там є перелік акредитованих компаній.

Якщо ж вас ошукали, то варто зібрати всі докази та написати заяву до поліції. Вона має відкрити кримінальне впровадження і провести розслідування. Гроші вдасться повернути лише у випадку, якщо поліція знайде зловмисників і притягне їх до відповідальності за статею шахрайство. Окрім відшкодування, шахраям може загрожувати позбавлення волі до 12 років.

Наступна публікація