Російські окупанти активізувались на фронті: як зараз почувається поранений воїн ЗСУ та що відбувається на передовій

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Російські окупанти активізувались на фронті: як зараз почувається поранений воїн ЗСУ та що відбувається на передовій

ТСН.ua

Окупанти все частіше обстрілюють позиції українських захисників.

На передовій активізувалися снайпери окупантів та мінометники. Упродовж двох останніх днів кульові поранення дістали двоє українських воїнів. На околицях Мар’їнки пара ворожих поодиноких пострілів пролунала просто серед білого дня і поміж цілковитої тиші. 

Про це 9 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30. 

"Пролунало два постріли! Було їх чути! Я не скажу, що такі - швидкі два хлопка. Інтервал секунди дві", - каже український воїн. 

На ті два постріли, що пролунали поміж суцільної тиші, біля Мар’їнки, мало не на межі із окупованим Донецьком, першим зреагував той, у кого стріляли.

"Добре, що військовослужбовець зміг сам собі - вчасно та швидко, накласти того турнікета! Його поранили в ліву ногу, в стегно. Крові було втрачено не багато", - каже військовослужбовець ЗСУ Олег. 

Поранений боєць, сам зміг відповзти до безпечнішої ділянки. Ще за мить на місці вже були побратими. Наклали додатковий джгут - викликали евакуацію. На все витратили кажуть, не більше 10 хвилин. 

"Наразі військовослужбовець у задовільному стані, поранення не важке.  Я вже з ним спілкувався. Він бадьорий, сказав, що все буде добре", - каже військовий ЗСУ Євген. 

Все повинно бути добре, сподіваються і побратими пораненого. Але відновлення триватиме кілька місяців: куля ворожого стрільця його таки зачепила і перебила нашому воїну кістку.

Новини з фронту: на Донбасі активізувалися ворожі снайпери та мінометники

Новини з фронту: на Донбасі активізувалися ворожі снайпери та мінометники

"Кулю не знайшли. Вхідний-вихідний - бачили. Судячи від ширини, це був калібр 8 і 6. Так званий 338", - каже військовослужбовець ЗСУ Олег. 

То калібр - спеціального, снайперського набою, що розроблявся саме для стрільби на великі відстані. Від місця, де куля влучила в ногу українському воїну, до передових схованок окупантів - звідки ймовірно і стріляв чужинець, понад  півтора кілометри. 

"Не завжди ми бачим і можем спрогнозувати, де та сама ділянка! Конкретний сектор вогню!", - каже військовий. 

На таких дистанціях, зрозуміти, що ти перебуваєш на прицілі у снайпера, визнають військові - просто не реально.

"Ми ж не можемо знати, що бачить снайпер у приціл! І завжди є така ймовірність, що снайпер може нас десь побачити!", - каже воїн ЗСУ Євген. 

Аби звести ту ймовірність до мінімальної - усі пересування між позиціями наші військові намагаються маскувати.

Майже усі шанці тут нижче рівня землі. І наші військовослужбовці добре знають, що це, власне - єдиний спосіб пересуватися між позиціями. Адже по поверхні ходити, як доводить досвід - смертельно небезпечно. І, все ніби-то нічого, але ось трапляються деінде невеликі просвіти. І саме в них і чатують за нашими бійцями ворожі снайпери.

Правило, що дійсно здатне врятувати життя піхотинцю (хоч суходольному, хоч морському чи, навіть - повітряному) вздовж усього фронту, визнають наші армійці - універсальне. 

"Чим глибше закопуєшся - тим безпечніше!", - каже військовий Євген. 

Нагадаємо, російські окупанти вбили 24-річного воїна ЗСУ. Загиблий український військовий був родом із Сумської області.

Наступна публікація