"Розділені": що думають про досвід країн, які пройшли через війни, українські можновладці

"Розділені": що думають про досвід країн, які пройшли через війни, українські можновладці

За останні сім років деякі українці навчилися їздити в Крим і на окуповані території  Донбасу через контрольно-пропускні пункти. Інша частина - навчилась рити окопи і облаштовувати бліндажі.

"Розділені". Весь тиждень ТСН показувала серіал Неллі Ковальської про те, як через війни, схожі на нашу, пройшли інші країни світу. Ми побачили досвід Німеччини, Кіпру, Молдови, Ірландії і Колумбії.

Про те, що ж думають про цей досвід українські можновладці і чи вдалося авторці  знайти відповіді на свої питання  - 31 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Сім років війни, окупації, смертей, поранень, розділених родин і втраченого майна.

За останні сім років деякі українці навчилися їздити в Крим і на окуповані території  Донбасу через контрольно-пропускні пункти. Інша частина - навчилась рити окопи і облаштовувати бліндажі. По той бік умовної стіни вже виросло покоління, яке не знає української мови. Тут - такі ж самі українські діти за навчились прикладати руку до серця, коли лунає національний гімн. Це - наша семирічна історія розділення. І скільки вона триватиме ще?

Неллі Ковальська півтора роки тому задалася питаннями, що буде - коли закінчитись війна на Донбасі. Як ми житимемо, коли з окупації повернуться частина Донеччини, Луганщини і Крим. Вона об'їхала п'ять країн, де були схожі війни і конфлікти. І зняла серіал "Розділені". Відповідь, яку вона знайшла, їй не сподобалась.

"Шок полягав в тому, що немає готового сценарію, немає рецепту і немає хеппі-енду. В жодній країні, де я була, хеппі-енду немає", - зазначає вона.

Міністерка у справах ветеранів Юлія Лапутіна і секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов. Вони серед тих, хто керує країною, яка має відбиватись від збройної агресії Росії. І обидва переживають власні історії втрат, пов'язані з цією війною.

На столі в кабінеті Юлії Лапутіної - лише одна світлина. Це її зять Денис Волочаєв. "Альфівець", герой України.

"Розділені" | Що українські можновладці думають про досвід інших країн, які пройшли через війни

"Розділені" | Що українські можновладці думають про досвід інших країн, які пройшли через війни

Чи не вся родина Юлії - спецпризначенці, які в різні роки війни на Донбасі були на передовій. Сама вона з чоловіком - були там на початку, в 2014-му. Зять Денис на фронті виконував спецоперації. І під час однієї з них, наприкінці 2019-го на Луганщині, загинув разом з напарником під час виконання  контрдиверсійне завдання. Від розриву міни. В Дениса залишилась дружина і син.

Олексій Данілов родом з міста Красний Луч. На Луганщині прожив половину життя. І навіть був мером Луганська. за межою розмежування в нього залишились могили чи не всіх його рідних.

Лапутіну та Данілова ТСН попросила подивитись "Розділених" і порівняти досвід тих країн з нашим. Обидва зізнаються, в них немає відповідей, коли і чим закінчиться війна на Донбасі і окупація Криму.

Ми йдемо за молдовським сценарієм - у цьому упевнені і секретар РНБО, і міністерка у справах ветеранів. Хоча за роки незалежності більшість українців і подумати не могли, що матимемо своє Придністров'я - важко і боляче. Але Росія і в Молдові, і в Україні діяла наче під копірку.

Читайте також:

Наступна публікація