Розкидані рештки дохлих тварин: жителі міста під Львовом нарікають на нестепний сморід через два підприємства

Розкидані рештки дохлих тварин: жителі міста під Львовом нарікають на нестепний сморід через два підприємства

На одне із підприємств уже склали протокол та оштрафували на 1700 гривень.

На сильний сморід, який вітер розносить містом, скаржаться жителі Пустомит на Львівщині. Певні, це через два підприємства – на одному з яких вирощують курей, а на іншому - утилізують тваринні рештки. А між ними ще й – могильник, від якого всі відхрещуються. 

Про це 27 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30

"Тут нереальний сморід, потрібно прикрити носа серветкою, бо дихати просто неможливо", - каже кореспондентка ТСН Марічка Кужик. 

Та навіть ароматизована волога серветка не допомагає. Нестерпний їдкий сморід вітер несе ось від цього могильника.

"Залишки кісток, курей, сморід неймовірний, нудить. Так підприємства економлять на здоров’ї нашому", - каже місцевий. 

Скільки часу тут лежать розкидані рештки і хто їх сюди викинув - жителі не знають. Кажуть, поруч два різні підприємства - з утилізації тваринних останків та з вирощування курей. І сморід жене до будинків не тільки від могильника, а й від виробництв, говорять люди.

"Є птахофабрики, які скидають відходи у непризначених для цього місцях, є каналізація, яка в неналежному стані, це все смердить", - каже житель м. Пустомити Андрій Худий. 

Нестерпний сморід - щодня, кажуть люди. Особливо під час спеки. Хоча будинки розташовані за чотири кілометри від виробництв.

"Вікна в хаті відкриті, тепло. Приїжджаємо ввечері додому, на вулиці сморід страшний, в хаті сморід страшний, от скажіть мені - куди мені діватися?", - розповідає житель Пустомит Юрій Биць. 

Новини України: у Львівській області жахливий сморід отруює ціле місто – в чому причина

Новини України: у Львівській області жахливий сморід отруює ціле місто – в чому причина

Це птахофабрика. На територію нас не пускають, а всі звинувачення власник підприємства відкидає.

"Ми до тих відходів нічого не маємо. Це - курка-несучка, це не бройлер, відходів в неї зовсім мало. Відходи ті, які є, закопуються в яму, утилізуються. Відходів може бути 2-3 курчата кожен день", - кажуть на підприємстві. 

А це - вже підприємство з утилізації відходів. Дверей ніхто не відчиняє. На телефонні дзвінки керівник не відповідає. За нього звітує керівник охорони.

"На жаль, нікого зараз нема, хто поїхав у відрядження, хто поїхав у своїх справах. А в мене такої компетенції вас водити на екскурсію нема", - каже охоронець. 

Зупинити нашу знімальну групу складно. Тож, улаштовуємо екскурсію собі самі. Запускаємо квадрокоптер. Бачимо гори відходів, що лежать на території просто неба. Побачивши камеру в небі, працівники хутко починають їх згрібати.

"Дохлятина, кури дохлі. Буде такий сморід, як був, будуть палити", - каже жителька Пустомит Надія Івашко. 

Виїжджали на підприємство з утилізації відходів екологи і справді зафіксували порушення, кажуть у міськраді.

"Коли ця сировина знаходиться під відкритим небом, вона постояла добу, ще при такій спеці і коли вони це варять, запускають процес технологічний, воно й дає такий запах", - каже екологиня Пустомитівської ОТГ Наталія Мовчан. 

На підприємство склали протокол та оштрафували. Аж на 1700 гривень. Тож місцеві написали листа до екологічної інспекції.

"Є звернення громадян, ми це звернення будемо скеровувати в Державну екологічну інспекцію для отримання відповідного погодження. Після погодження буде перевірка", - каже заступник керівника Державної екологічної інспекції в Львівській області Василь Стрищак. 

Нагадаємо, в Херсоні люди задихаються від смороду і нарікають на підприємство, яке спалює автомобільні шини поруч з їхніми помешканнями. 

Наступна публікація