Розвертають швидкі з COVID-хворими: у Києві спалахнув скандал навколо лікарень "Укрзалізниці"

Розвертають швидкі з COVID-хворими: у Києві спалахнув скандал навколо лікарень "Укрзалізниці"

Фото: Фотограф Максим Козменко

У медзакладах виявили брак засобів захисту, дезрозчинів, а головне - кисневих точок.

У Києві спалахнув скандал навколо медзакладів "Укрзалізниці", які виявилися не готовими до прийому хворих на COVID-19 пацієнтів. У столиці заповнені майже всі "ковідні" ліжка, тож влада сподівалася на 35 місць у стаціонарі залізничної компанії. 

Натомість у медзакладах виявили брак засобів захисту, дезрозчинів, а головне - кисневих точок. Про це 30 березня йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

Столичні COVID-шпиталі захлинаються від кількості хворих, швидкі привозять недужих і стоять у чергах. Лікар Дмитро Любарець каже, що найбільша проблема з хворими, які одразу потребують кисневої підтримки.

"Якщо пацієнт потребує кисневої підтримки, а в лікарні кисневі точки закінчилися, то пацієнт не госпіталізується - шукається інша лікарня. Зараз таке часто відбувається", - розповідає він.

Нині в столиці діють 17 основних лікарень, які надають допомогу дорослим пацієнтам із коронавірусом чи підозрою на нього. Із них шість заповнені на 100%, 5 - на 95%, а ще 5 - на 90%. Це найбільше навантаження від початку пандемії.

Столиця розраховувала на лікарні резерву, зокрема три медзаклади "Укрзалізниці". Як виявилося, місця в їхньому стаціонарі існують лише на папері, тож і швидкі, які приїхали до однієї з лікарень, довелося розвертати.

"Швидкі довелося розвертати, бо не було захисних костюмів, дезрозчинів і кисню", - каже головна лікарка, однак керівництво за кадром лікарку весь час виправляє.

Національна служба здоров'я перерахувала на забезпечення лікарень "Укрзалізниці" 60 мільйонів гривень. У медзакладах же запевняють, що кошти до них досі не дійшли.

"Від понеділка нам почали привозити захист, концентратори. До того у нас такого не було. З дезрозчином у нас також проблеми", - розповідають лікарі.

Тим часом у реанімаційній медсестра працює з хворим у халаті замість костюма та без захисних окулярів чи щитка, а в інфекційному відділенні, де ще кілька днів тому була кардіологія, не працюють кисневі точки. На відділення в лікарні передбачено 12 кисневих концентраторів, отже сотню хворих на коронавірус, як було заявлено, тут прийняти не зможуть.

Представниця "Укрзалізниці" переконує, що лікарня на сьогодні забезпечена медикаментами і всім необхідним, щоби допомагати хворим на COVID-19. У відділені ж говорять, що мають лише мінімум.

І це ситуація, коли в Києві кожне місце в стаціонарі на рахунку. 29 березня шпиталізували 705 рекордних пацієнтів - найбільший показник в країні.

Карантин мав зменшити навантаження на медичну систему, але поки обмежувальні заходи не дають бажаного результату. Якщо кількість шпиталізацій не зменшиться після 4 квітня, карантин у столиці продовжать, бо з таким напливом пацієнтів столична система охорони здоров'я не може впоратися.

Новини України: у Києві спалахнув скандал навколо медзакладів "Укрзалізниці"

Новини України: у Києві спалахнув скандал навколо медзакладів "Укрзалізниці"

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація