Щеплення на колесах: у Кропивницькому вакцинацію в автобусі провели вже понад сотню разів

Щеплення на колесах: у Кропивницькому вакцинацію в автобусі провели вже понад сотню разів

На передні двері заходять, вакцинуються і на задні двері виходять.

У Кропивницькому вакцинувати від коронавірусу почали у автобусах. Від сьогодні містяни зможуть робити щеплення біля власного будинку. Автобуси їздитимуть по віддалених районах.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

У перший день мобільної вакцинації у місті, яка триває від 9 ранку вже щепилися сотня людей. Переважно це люди похилого віку, для яких виїхати зі свого району в центр у стаціонарні пункти вакцинації дійсно проблема. Тож вакцина приїхала до них. Тих, хто не може дійти навіть сотню метрів до медичного автобусу - привозять на соціальному таксі. Щоб зробити щеплення, при собі треба мати лише  паспорт. Вакцинують двома вакцинами: «Короноваком» та «Модерною» на вибір.

«Через передні двері заходять і вакцинуються. Проводим через комп’ютер систему, щоб відмітити, перевірити, подивитися і все. І через задні виходять», - каже лікарка Тетяна Шевчук.

«Взагалі я не думала робити. Але йдуть люди, роблять. Господь Бог мене сюди привів», - каже одна із відвідувачок.  

Уся процедура займає кілька хвилин, є навіть невелика черга. Спочатку у мерії казали, що на вакцинацію їздитимуть тролейбуси, але пригнали автобус. Який транспорт їздитиме надалі, у мерії не уточнюють.

Новини України: у Кропивницькому розпочали вакцинацію на колесах – чи багато знайшлося охочих

Новини України: у Кропивницькому розпочали вакцинацію на колесах – чи багато знайшлося охочих

«Специфіка нашого міста така, що є окраїни, є віддалені мікрорайони. Ми такі пункти створили, вони роз’їдуться у віддалені мікрорайони, вони додадуть нам можливості швидше провакцинувати», - запевняє міський голова Кропивницького Андрій Райкович.

Автобус буде переїздити із району в район. Так само він курсуватиме містом і завтра. Щодо подальшого руху мобільного пункту мешканців сповіщатимуть голови квартальних комітетів. Вони власне і складають списки бажаючих. У міськраді твердять, що загалом станом на тепер щеплення вже отримали 22 тисячі містян, це десь десята частина населення Кропивницького.

Причому чверть щеплених за вакцинацією прийшли саме у мобільний пункт, а не у поліклініку.

Наступна публікація