Щеплення проти коронавірусу: інфекціоністка розповіла, чи потрібно вакцинувати дітей

Щеплення проти коронавірусу: інфекціоністка розповіла, чи потрібно вакцинувати дітей

Лікарка говорить, без вакцинації зупинити пандемію коронавірусу у світі і в Україні складно.

В Україні триває кампанія з вакцинації українців проти коронавірусу. Щоправда щеплення не поширюються на дитяче населення.

Чому не щеплюють дітей проти COVID-19 і чи потрібна вакцинація дітям ТСН.ua розповіла дитяча інфекціоністка з Кривого Рогу з 40-річним стажем Світлана Куніцина.

Без вакцинації пандемію буде складно зупинити

Зараз в Україні фіксують зростання випадків коронавірусної інфекції серед населення. Зросла також кількість інфікованих дітей, зокрема у них фіксують важкі форми COVID-19. Світлана Куніцина говорить, що без вакцинації зупинити пандемію коронавірусу у світі і в Україні складно і майже неможливо.

"Рік тому ми - фахівці-педіатри раділи, що діти практично не хворіють, або ж переносять захворювання у легкій формі, чи абсолютно безсимптомно. Зараз ми бачимо, що у дітей з'являються більш складні форми,  підвищився ризик зараження, стала більша розповсюджуваність захворювання, з'являються більш складні форми, тому що вірус мутує, вiн став більш заразним і більш агресивним, і ми розуміємо, що з дітьми щось треба вирішувати у плані вакцинації", - говорить Світлана Куніцина.

Фото: Associated Press

Вона розповідає, що на початку пандемії медики вважали, що дітей немає сенсу вакцинувати, оскільки вони практично не хворіють чи хворіють безсимптомно. Втім, діти є джерелом поширення цієї інфекції. Відомо, що найбільшими розповсюджувачами вірусу є люди, які хворіють безсимптомно. Вони не повною мірою дотримуються усіх протиепідемічних заходів, тому що не знають, що хворі, а отже можуть заражати оточення .

"Фахівці вважали - якщо діти не хворіють, або хворіють легко чи переносять захворювання безсимптомно, а доросле населення з їхнього оточення отримає щеплення і відповідно імунітет, то діти не зможуть заразити своє оточення, оскільки дорослі будуть вакциновані і захищені. На момент розробки вакцини, як я розумію, поставало питання - що діти не потребують вакцинації з двох причин: перша - вони практично не хворіють, а якщо і хворіють то неважко, і друга - якщо доросле населення отримає щеплення, то діти не зможуть заражати своє доросле оточення. Зараз ви бачите, як змінилася ситуація. З'явилися нові штами, здатні більше заражати населення, в тому числі і дітей", - говорить інфекціоністка.

Чи є вакцина проти COVID-19 для дітей

Світлана Куніцина говорить, що нові штами зараз можуть викликати у дітей важкі форми і більш агресивний перебіг. Зокрема, синдром токсичного шоку і мультисимптомну запальну відповідь. Особливо це стосується дітей, які мають супутню патологію. Це і вроджені вади серця, і бронхіальна астма, алергічні захворювання, тощо.

"Постає питання про ймовірну вакцинацію дитячого населення. Що ми маємо станом на зараз? Жодна з тих вакцин, які розроблені у світі, які пройшли клінічні випробування і активно зараз використовуються і ті, які ще на стані клінічних випробувань, не розрахована на дитяче населення. Всі наявні вакцині під час клінічних випробуваннях випробовувалися на дорослому населенні. Якщо клінічні випробування не проводилися на дітях, то у нас немає підстав дозволяти використання на дітях тих вакцин, які випробовувалися на дорослих", - пояснює лікарка.

Фото: Associated Press

Світлана Куніцина зауважує, що зараз у світі ведуться розмови навколо створення вакцини проти коронавірусу для дітей. Світова педіатрична спільнота налаштована на те, щоб якомога швидше почалися усі ці заходи, оскільки спільнота вважає, що дітей все ж таки потрібно вакцинувати.

"Питання доволі етичне, як включити дітей у клінічні випробування. Важливо мати розуміння стосовно ефективності вакцини - її здатності виробити імунітет та її безпеки - чи не викликає вона побічні явища. Розглядається можливість отримання дозволу випробування вакцини на підлітках, потім на дітях від 12 років. Як тільки будуть проведені клінічні випробування і на рівні ВОЗ отриманий допуск і дозвіл на введення тієї чи іншої вакцини дітям, тоді можливо буде проведено вакцинацію дитячого населення", - говорить Світлана Куніцина.

Нагадаємо, що COVID-19 почав вражати маленьких українців частіше. Лікарка-інфекціоністка розповіла про симптоми коронавірусу у дітей.

Коронавірус в Україні: столиця лідирує за кількістю нових випадків захворювання

Коронавірус в Україні: столиця лідирує за кількістю нових випадків захворювання

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація