Що чекає на українців призовного віку у Німеччині – посол Єґер відповів

Що чекає на українців призовного віку у Німеччині – посол Єґер відповів

Якою буде позиція Німеччини щодо українців-біженців призовного віку / Фото: pixabay.com

Посол Німеччини в Україні розповів, чого очікувати українським чоловіків призовного віку.

Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер розповів про позицію уряду ФРН щодо українських чоловіків призовного віку, які опинилися у країні як біженці.    

Про це він сказав в ексклюзивному інтерв'ю "1+1" телеведучій Марічці Падалко.

За його словами, вже на початку червня зберуться міністри внутрішніх справ, Федерації й федеральних земель, щоб обговорювати питання того, чи видаватимуть їм тимчасові документи на території Німеччини.

"Зрозуміло, що правова ситуація має найбільшу вагу. Є правові вимоги й вже зараз існує досить високий бар’єр, щоб видавати якісь документи, які замінюють паспорт (йдеться про обмеження надання Україною консульських послуг - ред.). Ми побачимо, які рішення будуть ухвалені в червні і на цій основі ми будемо поводитися з цією проблемою", - прокоментував Мартін Єґер.

Посол також відповів, чи можуть федеральні землі Німеччини ухвалити різні рішення – тобто десь чоловікам все таки видаватимуть тимчасові документи, а десь цього робити не будуть.

"Так не має бути. Саме про це буде ця конференція у червні, де буде єдине ставлення, яке буде дійсним для всієї Німеччини. Фактично чинне законодавство передбачає досить суворі умови для того, щоб ми в Німеччині видавали якісь документи, що замінюють паспортні документи. Ми так само дуже небагато видаємо таких документів для біженців із інших країн, які перебувають в Німеччині. І я думаю, що саме це гратиме важливу роль під час цієї дискусії", - зазначив він.

Посол Мартін Єґер також додав, що наразі не можна точно сказати, яким буде рішення цієї конференції міністрів внутрішніх справ у червні.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Посол Німеччини в Україні: "Мінська-3 не буде. Жодного шансу"

Нагадаємо, в Естонії відповіли, чи висилатимуть військовозобов'язаних українців із протермінованими паспортами.

Читайте також провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація