Що робити, якщо відмовили у вакцинації другою дозою і чи можна це зробити пізніше: пояснення МОЗ

Що робити, якщо відмовили у вакцинації другою дозою і чи можна це зробити пізніше: пояснення МОЗ

Фото: Associated Press

Вакцинація без введення другої дози не є повноцінною.

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін пояснив, що робити, якщо відмовляють у щепленні другою дозою і чи не буде марною вакцинація від коронавірусу, якщо другу дозу ввели пізніше за встановлені терміни.

Про це він розповів в ефірі "Сніданку з 1+1" 30 липня.

Так, за словами Кузіна, принцип розподілу вакцин полягає у тому, що кожна введена перша доза, гарантується другою. Тобто неможливо вколоти людину, якщо немає гарантованого надходження саме другої дози. Тобто для кожної людини, яка хоче вакцинуватися і отримала першу дозу - друга доза на національному або регіональному рівні вже є, запевняє головний санлікар країни та не виключає того, що інколи можуть виникати ті чи інші збої.

У разі, якщо ж Вам відмовили у введені другої дози, у МОЗ радять звертатися на їхню гарячу лінію зі скаргою.

"Якщо ви стикається з тим, що Вам відмовляють від введення другої дози, то я би радив звертатися до гарячої лінії МОЗ і залишати там скаргу. Це буде найшвидший шлях вирішення ситуації. Найефективніший і найшвидший спосіб. Саме скаргу, а не просто повідомлення, що відмовили", - радить Кузін.

Щодо того, що робити, якщо вчасно зробити друге щеплення все ж не вдалося та чи не буде воно марним, якщо його ввели пізніше за встановлені терміни, головний санлікар впевнено говорить: "Ні!". 

"Якщо людина пропустила умовний термін другої дози, її все одно вартує зробити обов’язково. Немає фіксованого терміну, після якого першу дозу ми вважаємо недійсною. Але загальна рекомендація полягає в тому, що друга доза має бути обов’язково зроблена і таке щеплення буде вважатися повноцінним. Якщо ви пропустили другу дозу все рівно ідіть і отримуйте її", - закликає Кузін та зазначає, що наразі вакцини у пунктах щеплення є.

Нагадаємо, в Україні вакцинальна кампанія стартувала 24 лютого. За цей період в країни вже зробили понад 5 млн щеплень: одну дозу отримали – 3 437 629 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 1 938 495 осіб (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину

Штам "Дельта" в Україні: правила перетину кордону та нова хвиля карантину

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація