Щоб урятувати дівчинку, в якої відмовили легені, лікарі провели цілу спецоперацію

Щоб урятувати дівчинку, в якої відмовили легені, лікарі провели цілу спецоперацію

Фото: facebook.com/ndslohmatdyt

Шанси на те, що малеча виживе - були мізерні.

3-річну дівчинку, в якої відмовили легені, вдалося врятувати у взаємодії запорізьких та київських медиків. Щоби доправити вже непритомну дитину до Києва - залучили санавіацію. Вперше під час перельоту дитина вже перебувала під апаратом "зовнішня легеня".

Про те, як вдалося повернути Кіру до життя - 13 липня йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

3-річна Кіра на останньому огляді у лікаря. Дівчинку сьогодні виписали. Перед випискою лікарка Раїса уважно слухає її легені. Понад два місяці тому життя Кіри висіло на волосині. Вона не могла дихати: вірусною пневмонією повністю вразило легені. Шанси на те, що малеча виживе - були мізерні.

Щоби зараз вона всміхалась, лікарі провели цілу спецоперацію. Із залученням санавіації та трьох лікарень.

Симптоми нагадували звичайну застуду. Підвищена температура та спазми в животі. Мама Тетяна звернулась до педіатра. Проте стан дитини стрімко погіршувався і на третій день жінка повезла доньку з Енергодара, де вони мешкають, у Запоріжжя в обласну лікарню.

"У неї губи вже побіліли. Вона сиділа з заплющеними оченятами. І пішли синці під очима. Їй було настільки боляче, що вона в машині мене щипала", - пригадує мама дівчинки Тетяна Панченко.

Стан був критичний, врятувати дитину можна було лише за допомогою спеціального апарата - ЕКМО. Він діє як зовнішня легеня. Коли пацієнт не може дихати, за нього дихає машина. Такого в обласній лікарні не було.

Допомоги місцеві лікарі попросили у колег. Тієї ж ночі до них приїхала бригада із Києва. 

COVID-19 не підтвердили. Дитину під'єднали до апарата. Окрім легенів було уражено мозок, м'язи, почалися проблеми із кровообігом.

"Їй не просто потрібен був апарат ШВЛ, ще треба було кровообіг підтримувати штучно – це називається ЕКМО – це дуже складна процедура", - розповідають медики.

Аби доправити Кіру до Києва - залучили санавіацію. Вперше українські лікарі транспортували пацієнта під апаратом ЕКМО. Штучна легеня дала можливість виграти час.

Під час перельоту щоправда обладнання дало збій. Лікарю-анестезіологу Андрію довелося качати кров вручну.

"Уявіть собі ситуацію - дитина на 100 відсотків залежна від машини. І ця машина посеред процесу каже – я все. І тоді нам довелося використовувати усі доступні варіанти,  у тому числі ручне перекачування крові", - розповідає лікар-анестезіолог Андрій Висоцький. 

Від Запоріжжя і до того моменту, як Кіра почала дихати самостійно, Андрій весь час був поруч. Зізнається, такий складний пацієнт - для них це був виклик. 

"Для всієї команди було приємне здивування, що легені після тижня стану повної відсутності їхньої функції почали відновлюватись", - зізнається він. 

Після місяця без руху - дівчинку довелося знову вчити ходити. Зараз вона вже самостійно бігає.

Новини України: запорізькі та київські медики врятували 3-річну дівчинку, в якої відмовили легені

Новини України: запорізькі та київські медики врятували 3-річну дівчинку, в якої відмовили легені

Медичний директор лікарні Охматдит каже, системи надання такої екстреної допомоги в Україні поки що немає. Попри те, що саме легенева недостатність на третьому місці серед причин смертності. Апарат ЕКМО вони позичали в кардіоцентрі.

"Використання ЕКМО машини - поки що дуже обмежена кількість лікарень, переважно кардіоцентри, мають це обладнання. Відповідно, воно використовується локально. Саме для такого екстреного транспортування - немає", - зазначає медичний директор Охматдиту Сергій Чернишук.

Кіра прив'язалася до свого рятівника і не хоче прощатись. Мама ж не може повірити, що вони нарешті їдуть додому. І вкотре дякує лікарям, що врятували її донечку.

Читайте також:

  • За життя хлопчика, якого на Житомирщині підстрелив полковник, борються київські лікарі: в якому стані дитина.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1140
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація