Секундна точність вильоту "Мрії" і кому ж вручила квіти дівчинка в образі України: залаштунки урочистостей

Секундна точність вильоту "Мрії" і кому ж вручила квіти дівчинка в образі України: залаштунки урочистостей

Фото: УНІАН

Глядачі на Хрещатику зізнаються, що займали місця ще з шостої ранку, але не шкодують витраченого часу - це варто було побачити.

Найважливіше свято країни сьогодні відзначають в усіх великих і маленьких містах. І сьогодні запроваджено ще одне свято - День державності. Його відзначатимуть у день Хрещення Київської Русі-України. Про запровадження президент Зеленський оголосив під час військового параду. 

Про це йдеться в ТСН 

Десятки іноземних делегацій, тисячі українців на пагорбах. Під національний гімн та залпи гармат піднімають національний прапор. Спочатку він  заплутується, здається ось-ось згорнеться повністю, але на останніх словах:  "І покажемо, що ми браття козацького роду", нарешті розгортається і майорить над Майданом.

Президент Зеленський  просто на трибуні підписує указ про відзначення дня державності України.

«Зародження нашої державності ми будемо відзначати в день розквіту нашої державності, в день Хрещення Русі-України і про все це я підписую сьогодні відповідний указ», - заявив президент.

Говорить про усі народи, які живуть в Україні, та про важливість кожного регіону.  «Регіони України подарували нам визначних людей - перший президент з Рівненщини, другий - з Чернігівщини, третій - з Сумщини, з Донеччини – Леонід Биков та Сергій Бубка», - звучить від Зеленського.

З жарту сміються  Леонід Кучма, Віктор Ющенко та  Петро Порошенко. Хоча п’ятого президента Зеленський теж не згадав.

Це свято було б неможливим без військових, які зараз боронять наші східні кордони. Загиблих у війні з Росією вшановують хвилиною мовчання.  І перші нагороди на урочистостях отримують родини загиблих військовослужбовців - це звання героїв. Кілька митців - звання народних та заслужених. Особливо тепло на Майдані зустрічають великого друга України - Вахтанга Кікабідзе - йому Зеленський вручає орден.

«У мене багато нагород, але ця найважливіша, бо від України. У нас, в України і Грузії загальна проблема, але ми вистоїмо»,- запевняє Вахтанга Кікабідзе.

Тисячі людей на Майдані стежить за дівчинкою, яка у виставі ніби проходить через усі епохи української історії і зрештою з’являється на Майдані, пробігає під прапором України і дарує букетик квітів військовому. У сотень людей сльози на очах.

ТСН дізналася - це Єсенія Селезньова, переможниця багатьох пісенних конкурсів вітає Володимира Федченка, який ще 2 місяці тому очолював танкову бригаду. Саме цей підполковник фактично відкриває парад, сьогодні він веде ветеранський розрахунок. Цьогоріч саме ветерани війни відкривають парад.  Їхні ряди можливо не такі рівні, а кроки не такі чіткі - ці чоловіки за останніх 7 років відбили не одну атаку ворога, отримали поранення і вони мають честь іти першими.

Новини України: як відбувалося урочисте святкування 30-го Дня Незалежності у столиці

Новини України: як відбувалося урочисте святкування 30-го Дня Незалежності у столиці

Сьогодні на параді пройшло близько 5 тисяч військовослужбовців. Поділу на чоловічі та жіночі розрахунки не було, але все таки одна суто дівчача "коробочка" маршувала. Це курсантки національного університету Шевченка. На підборах, про які стільки було суперечок, пройшли гарно і чітко.

Десятки одиниць новітнього озброєння, нові автомобілі української розробки, нові ракетні комплекси, новий "Оплот" та модернізовані "Булати".

Вперше за всі роки Незалежності у небі стільки літальних апаратів - майже сотня. Щоб пролетіти злагоджено над Хрещатиком, пілоти тренувалися кілька тижнів.  ТСН отримала ексклюзивні кадри з борту найбільшого та найпотужнішого літака у світі - знаменитої "Мрії". Командир Дмитро Антонов та другий пілот Богдан Загорулько буквально до однієї секунди і витримують інтервал. 

Глядачі на Хрещатику зізнаються, що займали місця ще з шостої ранку, але не шкодують витраченого часу - це варто було побачити.

«Неймовірно, стільки техніки!  Горда за державу!», - каже глядачка.

На Північному мості столиці водії не зважають на правила дорожнього руху - десятки водіїв зупиняються, щоб подивитися, зняти проліт української авіації, помилуватися на неперевершену "Мрію".

Сюрприз для цих людей - наприкінці параду над ними пролетіла бойова техніка союзнків України з країн НАТО.

І традиційна пісня "Україна" Тараса Петриненка на завершення.

Як частина урочистостей у Києві військові катери вийшли на Дніпро. І це перший за історію незалежності - парад на воді у столиці. Він стартував після закінчення основного дійства на Хрещатику. 

Подивитись на бойові кораблі біля річкового вокзалу зібрались тисячі людей. Парад відкривали два гвинтокрили з державним прапором і стягом військово-морських сил. Далі - рейдом пройшлись три військові артилерійські кораблі. Два з них - бойові - Бердянськ та Нікополь. У 2018 році їх обстріляли, а пізніше захопили росіяни, під час проходження Керченською протокою. В листопаді наступного року машини знову стали в стрій українських ВМС.

Після них своїми сиренами на всю набережну загуділи поліцейські та рятувальні катери. Ближче до кінця дійство почало нагадувати військові навчання. Спецпризначенці відпрацьовували десантування на берег з гвинтокрила, захоплення плацдарму берегової лінії, а також стрибки з парашутами з подальшим приводненням.

Завершували захід цивільні кораблі зі столичного яхтклубу.   

Новини України: перший морський парад незалежної України – на Дніпро вийшли військові катери

Новини України: перший морський парад незалежної України – на Дніпро вийшли військові катери

Повʼязані теми:

Наступна публікація