Сертифікат про одужання від COVID-19 з'явився в "Дії": скільки користуватися та чому не можна одразу згенерувати

Сертифікат про одужання від COVID-19 з'явився в "Дії": скільки користуватися та чому не можна одразу згенерувати

Фото: УНІАН

У Міністерcтві охорони здоров'я пацієнтам радять стежити, які дані вносить лікар.

Сертифікат про одужання від COVID-19 вже доступний у застосунку "Дія". Він діятиме 105 днів від моменту, коли лікар вніс до електронної системи інформацію про хворобу. Однак людина, що одужала, одразу згенерувати цей сертифікат не зможе.

Про те, скільки реально часу людина зможе користуватися сертифікатом про одужання та що робити, коли на "ковід" перехворів, а сертифікат так і не підтягується - 16 листопада йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Так, сертифікат про одужання поки що у бета-тестуванні. Тобто проходить останні узгодження. Сертифікат діє 105 днів від моменту внесення лікарем діагнозу  до медичного реєстру. Але це не означає, що стільки ж днів той, хто одужав, може ним користуватися.

Згенерувати сертифікат можна на 15-й день після встановлення діагнозу. Якщо ви згенерували не на 15-й, а на 20-й день після діагнозу, сертифікат діятиме 85 днів. Відповідно - чим пізніше створили, тим менше діятиме.

У "Дії" пояснюють, що сертифікат про одужання з'явиться у застосунку за умови, що лікар внесе дані про пацієнта з "ковідом" до електронної системи.

Новини України: у "Дії" з`явився сертифікат про одужання, але згенерувати його вдається ще не всім

Новини України: у "Дії" з`явився сертифікат про одужання, але згенерувати його вдається ще не всім

Якщо ж лікар припустився помилки, він завжди має можливість її виправити, позначивши записи помилковими, і внести нові записи від свого імені, підписавши електронним підписом.

Якщо у медзакладі відмовляють, то пацієнтові радять звернутися до Міністерства охорони здоров'я, де з'ясовуватимуть, як так сталося. Скільки на це піде часу - невідомо.

Також у Міністерcтві охорони здоров'я пацієнтам радять стежити, які дані вносить лікар.

Ті, хто перехворів, робив ПЛР-тест,  але лікувався сам і до лікаря не звертався, сертифікат згенерувати не можуть.

Зазначимо, що за останні 105 днів на "ковід" перехворіло з пів мільйона громадян. Сертифікат про одужання вже згенерували 127 тисяч людей.

Записатися на вакцинацію проти COVID-19 вже сьогодні ви можете у свого сімейного лікаря або за телефоном контакт-центру МОЗ 0-800-602-019. Більше про вакцинацію ви можете дізнатися на сайті vaccination.covid19.gov.ua.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус
Наступна публікація