Сестри, яких рідний батько перетворив на секс-рабинь, вже три роки змушені переховуватись

Сестри, яких рідний батько перетворив на секс-рабинь, вже три роки змушені переховуватись

В Україні не існує спеціалізованих дитячих судів, які б швидко розглядали такі справи.

Сестри, яких рідний батько перетворив на секс-рабинь, замість жити звичайним життям старшокласниць, змушені переховуватись. Винуватців досі не покарано, суд затягується третій рік. 

Про життя сестер після затримання батька, 5 квітня йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Ненавидять мереживну спідню білизну і панічно бояться подарунків, найбільше телефонів чи солодощів. Ліза і Катя у 15 та 16 років не схожі на дівчат свого віку. Сестри в дитинстві стали жертвами сексуального розбещення та попри власну волю зірками порно.

"Перший статевий акт був, коли старшій було 8 років", - розповідає опікунка дівчат Наталія Чеснова.

 Дитинство цих дівчат завершилось у 7 років, коли померла мама. Три роки Лізу та Катю розбещував батько та продавав іншим чоловікам хрещений. 

"На рахунку маленьких дівчат більш ніж 40 епізодів, людей, які були задіяні в їхньому житті як гвалтівники або підозрюються", - зазначає опікунка.

Порностудією стала сільська хатинка у Фастові. 2018 історія сестричок, яким тоді було 13 і 14, сколихнула Україну.

Закордонна поліція виявила джерело дитячого секс-відео. Кіберполіція України вилучила у домі сотні відеодоказів. Дівчат продавали в готелях та відео із ними онлайн.

"Коли ми побачили дівчат, вони були недоглянуті, залякані як щенята і дуже хворі. Обличчя були вкриті пухлинами. Ми півтора-два роки це лікували", - пригадує опікунка. 

Батька арештували, є десятки свідків, стоси доказів і протоколи допитів. Резонанс тоді давав надію на швидкий вирок ґвалтівнику, який сам не заперечував свого злочину. 

Вже більше 3 років суди затягуються, а дівчата весь цей час, як головні свідки - переховуються. 

"Зараз є загроза життю. На їхніх свідченнях будується вся справа. Сама судова система не дружня до дітей. У нас (в Україні - Ред.) немає судів дитячих, як це є у всьому світі і у справах, де дитина - свідок, відбувається швидкий суд, а у нас це тягнеться роками", - зазначає опікунка сестер.

Нині Ліза і Катя - старшокласниці . Їм досі лікують гінекологічні хвороби через ранній секс. Вони дорослішають, проте не можуть забути про пекло, яке пережили.

"Вони ростуть, у них немає соцмереж, у них немає друзів. Їм не можна фотографуватись", - говорить Наталія Чеснова.

Новини України: сестри-школярки, які потерпали від зґвалтувань, змушені переховуватись

Новини України: сестри-школярки, які потерпали від зґвалтувань, змушені переховуватись

Поки немає вироку, дівчата змушені про секс-насильство пам'ятати, а дорослі поруч нагадувати. Самі ж дівчата не приховують - мріють про життя без страшних спогадів. 

"Україна, на жаль, входить в трійку постачальників дитячої порнографії у світі. І попри це, ми маємо до 60 осіб протягом 5 років реально притягнутих до відповідальності за ці злочини", - зазначає глава Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський. 

"2020 року від сексуального насильства потерпіло 410 дітей, в цьому році вже 75. Але, наголошую, що сексуальні злочини -  вони латентні, багато чого залишається за зачиненими дверима, де проживає дитина", - говорить керівниця управління ювенальної превенції Національної поліції України Лариса Зуб.

Половина усіх дітей, яких втягнули до порнографії, схильні до самогубства. Зменшити травмування могли б спеціалізовані дитячі суди, які б швидко розглядали такі справи. Проте перший дитячий Центр правосуддя, який опікуватиметься жертвами насильства в Україні, лише планують створити. Чи допоможе це Лізі та Каті , які ростуть під тиском страшного минулого, невідомо.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація