"Шахрайських схем більше, ніж пропозицій": літній підробіток для школярів в Україні не захищають навіть закони

"Шахрайських схем більше, ніж пропозицій": літній підробіток для школярів в Україні не захищають навіть закони

Журналісти дізнались як знайти роботу, щоб без обману, експлуатації та шахрайства.

ТСН.Тиждень дізнався чи існує легальний ринок праці для неповнолітніх в Україні. Для дітей старше 13 років можуть пропонувати посади баристи, офіціанта, промоутера. Та на які зарплати і як це працює за кордоном?

«Вигул собак, винос сміття та інша робота для справжнього 12-річного чоловіка» - фраза з оголошення хлопчика з Одеси Іллі, який шукає літній підробіток, щоб купити собі батут і мамі подарунок, буквально підірвала Мережу.

Знайти підробіток для неповнолітнього, щоб легально і не за копійки, виявилось майже нездійсненним завданням . «Ми з подругою почали підпрацьовувати з 8 класу, щоб мати кишенькові гроші. І от ми знайшли варіант роботи промоутером для одного фітнес-центра. Наш куратор казав, що ми дуже добре працюємо», - розказала про свій перший досвід роботи 17-річна киянка Поліна.

Коли справа дійшла до оплати праці, школярок чекав величезний сюрприз - їхній куратор зник. Замість відпочивати на пляжі із однолітками, дівчата відпрацювали навіть не за «дякую».

Експертка із пошуку роботи Тетяна Пашкіна розказала ТСН.Тижню, що робота на канікулах для школярів – це суцільна сіра пляма, де шахрайських схем більше, ніж реальних пропозицій. «Дитину шантажують, а вона боїться зізнатися батькам, тому що вона вляпалася в халепу», - каже експертка.

ТСН.Тиждень дізнався чи існує легальний ринок праці для неповнолітніх в Україні

ТСН.Тиждень дізнався чи існує легальний ринок праці для неповнолітніх в Україні

ТСН.Тиждень дізнався, як у Швеції борються із експлуатацією дитячої праці: «У Швеції це легально. Звичайна комуна (це можна порівняти з нашими районними адміністраціями) допомагає знайти таку роботу» - розповідає жителька Швеції Любов Карлссон.

Тобто у Швеції дитячу працю узаконили і за тим, де і на яких умовах працює дитина, стежать не батьки, а місцева влада.

Чому така система досі не прижилася в Україні, попри існування законів? Яка користь суспільству і самій дитині від такої активності? Хто в Україні гальмує дитячий підробіток? І як знайти роботу, щоб без обману, експлуатації та шахрайства? Відповіді на ці запитання дивіться у розвідці ТСН.Тижня вже у неділю о 19:30.

Наступна публікація