“Шкільні старти”: до школи в ботах та світшотах - що дозволено носити українським учням

Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
“Шкільні старти”: до школи в ботах та світшотах - що дозволено носити українським учням

ТСН.ua

Шкільна форма є необов’язковою, але в деяких навчальних закладах запроваджують “діловий стиль”.

Світшоти і худі, лонгсліви і бомбери, спіднички шортами, штани-кюлоти та грубі боти - у школярів тепер модним є те,  що дозволяє одночасно йти до школи і на прогулянку. 

Про те, якою є учнівська мода, коли шкільна  форма необов'язкова,  і чи  мають право змушувати до однострою учнів, йдеться в сюжеті ТСН.19:30 в циклі “Шкільні старти”.  

У родині Соколових - троє школярів. В кожного своя шафа для одягу. Його, звичайно, купують батьки, але вибір довіряють дітям. Гардероб доводиться оновлювати щороку. У їхній школі немає вимог до одягу, але в цій сім’ї все одно розділяють - шкільний і повсякденний. 

Молодша донька Меліса — п'ятикласниця. Вона  довго не може вибрати і врешті зупиняється чи не на головному тренді підлітків — худі. 

Світшоти і худі, лонгсліви і бомбери, куртки з цікавими написами чи принтами - у школярів  нині модно те,  що можна вдягнути не тільки до школи, але й носити на вулиці. Шкільні тренди тепер - оверсайз та унісекс. 

Коли в школі форма не обов’язкова, батьки учнів можуть на власний розсуд обирати, який одяг купувати. У от у четвертокласниці Лізи з Луцька такого вибору немає. “У нас на батьківських зборах проголосували більшістю голосів, що будемо дотримуватися форми – бордовий верх і чорний низ”, - пояснює її мама.

Шкільний однострій в Україні офіційно скасували 2 роки тому. Але деякі школи залишаються у цій сфері консервативними - найчастіше це гімназії та ліцеї. Або ж рішення щодо шкільної форми ухвалюють на місцевому рівні — як-от у Луцьку

“За рішенням внутрішнього розпорядку нашого ліцею у нас запроваджено діловий стиль. Тобто для хлопців  це має бути біла сорочка, брюки, піджачки, а для дівчаток  -спіднички та блузочки”, - пояснює директор навчального закладу. 

Через таке рішення міської влади шкільний одяг в Луцьку швидко розкуповують. Особливо - бордового та зеленого  кольору.

Але навіть попри жорсткі вимоги, школярі намагаються бути в  тренді, вибираючи собі, скажімо, стильні брюки-кюлоти, подовжені жилетки тощо. 

Недоречний одяг дітей у школі, де запроваджені правила щодо ділового стилю, можуть стати причиною виховної бесіди.  “Вони хочуть ходити в тих рваних джинсах. Ми не караємо, але ми дуже просимо, робимо зауваження. Вони реагують. Адекватно можна сказати”, - пояснює заступниця директора ліцею №7  Наталія Гаврилевич. 

Тим часом 17-річна українка Оля вже другий рік навчається у школі у Фінляндії. Каже, що першим великим її здивуванням була відсутність вимог до шкільної форми. “У них немає шкільної форми, навіть немає такого поняття як діловий вигляд у школі”, - зауважила вона. 

Фінські школярки можуть одягнути топи з відкритим низом живота або дуже дуже короткі шорти, напівпрозорі речі - і до цього спокійно ставляться. Учнів можуть хіба попросити знімати кепки з голови під час уроків.  

В Україні ж щороку виникають скандали через  примус до шкільної форми. А освітній омбудсмен кожен раз роз'яснює, що коли на дитину, особливо в підлітковому віці, починають тиснути, вимагаючи носити обов’язкову шкільну форму, позбавляючи індивідуальності, то такі дії вчителя чи адміністрації закладу є виразним та очевидним булінгом щодо учня. 

"Шкільні старти": якою є шкільна мода та чи мають право змушувати до однострою учнів

"Шкільні старти": якою є шкільна мода та чи мають право змушувати до однострою учнів

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Проблеми підлітків
Дата публікації
Перегляди
15к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація