"Шкільні старти": як зібрати першокласника до школи і розпочати навчання без стресу

"Шкільні старти": як зібрати першокласника до школи і розпочати навчання без стресу

Фото: УНІАН

Для найменших учнів психологи радять почати адаптацію вже.

До 1 вересня залишився тиждень: час готуватись до школи. ТСН починає цикл матеріалів до нового навчального року. 

25 серпня у сюжеті ТСН.19:30 в рамках спецпроєкту "Шкільні старти" йдеться про найменших учнів.

Цьогоріч сядуть за парти 408 тисяч першокласників. До школи готові не усі, є діти, які ще ховаються під стіл, не хочуть одягатись, їм важко даються зміни. Для найменших учнів психологи радять почати адаптацію вже.

До першого класу приміряються шестирічні двійнята Аделіна та Данило. Хлопчик освоювати шкільні аксесуари не хоче. Поки його сестричка крутиться в новій сукні на 1 вересня й радіє, Данило ховається спочатку за двоповерхове ліжко. Далі під стіл. І до нього приєднується сестра.

Для школи в двійнят усе куплене, а щоби перший клас минув легше, їхня мама Ірина вдома влаштувала гру в школу, але визнає – діти до школи не зовсім готові.

Найбільше хвилювань через пандемічні обмеження. Батькам у школи заходити заборонено.

Наразі вони запам'ятовують дорогу до школи та вчаться самотужки носити шкільні ранці. Однак уроки самостійності тривають недовго, для Данила рюкзак заважкий і мама врешті несе його сама.

Зібрати першокласника в школу і не зійти з розуму. Карантинні обмеження у школі додали хвилювання батькам маленьких школярів . Адже навіть шестирічкам непростий шкільний простір тепер доводиться освоювати самотужки.

1 вересня торік шестирічна Поліна в школу з усіма не зайшла, без мами не захотіла, і перший урок пропустила. Тут психологи відводять важливу роль учителю.

"Завдання дорослих і тата і мами аби "посватати" вчительку. Познайомити, поспілкуватись і показати дитині,  що ми довіряємо цій людині тебе", - говорить фахівчиня.

Сім важливих порад для кращої адаптації до школи найменших учнів:

  • знайомство з учителем заздалегідь;
  • екскурсії в школу і клас до 1 вересня;
  • навчити дитину, як подружитися з іншими дітьми;
  • спробувати вдома відтворити шкільне меню;
  • проговорити графік уроків наперед;
  • привчити дитину до самостійності . 

"Навчання в першому класі схоже на переїзд в нову квартиру. Найперше - і це обов'язково - що б дитина не витрачала свою психологічну енергію на опанування простору – прийти в школу, прийти в клас, порахувати скільки сходинок, піднятись на ганку, потримати ручку дверей - як вони відкриваються, дізнатись, де туалет", - радить психологиня.

"Шкільні старти": як підготувати першачків до навчання без стресу

"Шкільні старти": як підготувати першачків до навчання без стресу

Євгенії - 6. Мама й тато Жені в школу заздалегідь приходять разом із психологинею. Доньку попереджають - 1 вересня вона на уроки піде сама.

У класі Євгенія спочатку бере в руки конструктор, далі роздивляється шафку з книжками та пластиліном. Обирає собі парту та намагається уявити, якими будуть однокласники.

Шкільний одяг та учнівські приладдя психологи радять батькам купувати заздалегідь, адже звички зібратися до школи ще немає, треба дати час звикнути до статусу школяра.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
568
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація