Нейрохірурги працювали 13 годин поспіль.
Нейрохірурги дитячої національної лікарні "Охматдит" розробили цілу спецоперацію з порятунку 11-річного Богдана Каська. Вони спочатку встановили конструкцію з карбону й титану, яка допомогла не задихнутися хлопцеві і виправити деформовану шию.
Як повідомляється 19 січня в сюжеті ТСН.19:30, Богдан - єдина дитина в Україні, яка жила з таким гало-апаратом. А тоді Богданові зробили надскладну операцію на шийному відділі хребта, щоб закріпити результат і повернути хлопчика до звичайного життя. Його ніби закували у переносну в'язницю.
Коли з лікарні Богдан повернувся до дому - 12 братів і сестер не могли повірити, що з цієї конструкцією можна жити. Богданові довелося всьому навчатися спочатку, навіть їсти й пити.
А почалася ця історія 4 роки тому. Богданові видалили величезну пухлину, що розташовувалася вздовж шийних хребців. А після цього шия хлопця почала деформуватися. Була загроза перелому.
Щоб вирівняти шию, хлопчикові встановили гало-апарат. І хоча це з боку виглядає, як апарат для тортур, Богдан навчився з цією конструкцією одягатися, бігати, стрибати. А от помитися і поспати - майже неможливо. Всі ці гвинти і штанги не давали йому навіть нормально лягти.
Батьки налаштовували Богдана на те, що 4-річний шлях до одужання - на фінішній прямій.
Тим часом в "Охматдиті" нейрохірург Павло Плавський вивчив знімки і зазначив, що ця гало-конструкція зробила свою справу.
Шия вирівнялася, голова піднялася, однак тепер хірурги мізкують, як закріпити цей результат, і готуються до надскладної операції. Щоб продумати все до дрібниць, надрукували 3-D модель шийних хребців Богдана.
Богданові стабілізували шию спереду. А найскладніший етап - зафіксувати задню її частину.
Хлопець перед операцією сяяв. А мама не знаходила собі місця.
В операційній "Охматдиту" спершу готувалися анестезіологи - пів доби вони тримали Богдана в наркозі. Далі приєднуються нейрофізіологи. По всьому тілу Богдана встановили електроди. Під час всієї операції вони будуть контролювати, як нервові імпульси проходять від голови до кінцівок - для нейрохірургів це ніби прапорці на мінному полі.
Врешті нейрохірурги ухвалили остаточні рішення і взялися за ювелірну роботу - в кожен хребець шийного відділу закріплюють гвинти, через них пройдуть титанові штанги. Це одночасно крихка і надміцна конструкція, яка допоможе Богданові закріпити шию і тримати голову. А головне - дорослішати і нормально рости.
Нейрохірурги працювали 13 годин поспіль. В реанімації Богдан прокинувся вже за північ.
Ця рідкісна операція для багатодітної родини була безкоштовна, а за матеріали сплатив благодійний фонд.
Богдан тим часом категорично відмовився від інвалідного візка навіть в перший день після операції. А вже на 5 день він наважився спитати у свого нейрохірурга, коли йому можна буде сісти на справжній велосипед. І хоча зараз ще треба бути обережним, лікар переконує, що вже навесні його мрія здійсниться.
11-річний Богдан буквально виріс на очах своїх лікарів. Вони разом пройшли 4-річний надзвичайно складний шлях до одужання.
Нагадаємо:
У Дніпрі медики прооперували 2-річного малюка, який проковтнув елементи магнітного конструктора. Вони встигли роз'їсти дитині кишківник та до "почорніння" стисли окремі ділянки слизової.
Читайте також: