Шлях до Токіо: як готуються до Олімпіади українські веслярі та скільки коштує їхній човен

Шлях до Токіо: як готуються до Олімпіади українські веслярі та скільки коштує їхній човен

ТСН

Академічне веслування - одна з найстаріших олімпійських видів спорту.

Рівно два місяці залишається до головного спортивного свята цього року - Олімпійських ігор в Токіо. Вони мали відбутися іще торік, але через коронавірус змагання перенесли на 2021. ТСН розпочинає цикл сюжетів - “Шлях до Токіо” - про спортсменів, які представлятимуть Україну на турнірі та уже знаходяться на низькому старті. Нинішня розповідь - про двох веслярів Ігоря Хмару та Станіслава Ковальова. Хлопці обкатують новий човен і готуються до японських стартів на дніпровській воді.

Про це йшлося 24 травня в сюжеті ТСН.19:30.

Академічне веслування - одна з найстаріших олімпійських видів спорту. До змагань її включили в 1900 році під час другої за рахунком Олімпіади, В цьому виді спорту нині в українській скарбничці повноцінний хет-трик - одне золото, одне срібло та одна бронза.

Українських веслярів можна побачити на одній з заток Дніпра за будь-якої погоди.  Саме вони вже вибороли олімпійську ліцензію - єдину в академічному веслуванні. Їхня дистанція - 2 кілометри. Її вони знають навіть за кількістю гребків - приблизно 240.

Коли стоїш на березі, здається, що човен пливе дуже легко, але насправді - академічне веслування один з найбільш енергозатратних видів спорту. Під час запливу у веслувальників залучено 95 відсотків м’язів. І все треба робити синхронно.

Половина успіху в цій справі - човен. Олімпійський українська збірна замовила в Німеччині. Його вартість - 40 тисяч євро. І це складний витвір інженерного мистецтва, в якому кожна дрібниця - архіважлива.

Українським спортсменам по 30 років. На Олімпіаду вони їдуть вперше. І визнають - це буде найголовніший старт у їхньому житті. Йшли до нього майже 10 років. Отже, вони зосереджені лише на ньому. Живуть безпосередньо на тренувальній базі. По кілька тренувань на день. Вихідний лише раз на тиждень і це єдиний день, коли вони можуть побачити своїх дружин. Ті ставляться з розумінням - чекають і вболівають. Тренери ж упевнені, що в їхніх підопічних обов'язково усе вийде і називають їх олімпійською надією.

Нині вони вирушають в Італію - на підготовчий тренувальний збір. і знову 45 днів без родин - лише вони, вода і човен.

Читайте також: 

Новини світу: як спортсмени, які представлятимуть Україну на олімпійських іграх, готуються до старту

Новини світу: як спортсмени, які представлятимуть Україну на олімпійських іграх, готуються до старту

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.