Російські окупанти намагаються прорвати українську лінію оборони. Військові розповіли про вітчизняну техніку.
У багні по самі гусениці, долаючи рівчаки, виїжджають на передову бойові машини піхоти. У 118-й окремій механізованій бригаді на них евакуюють поранених, перевозять особовий склад, доставляють провізію. У боях БМП нині не так часто беруть участь, адже зараз точиться війна дронів.
Про це йдеться у сюжеті кореспондентки ТСН Кіри Овес.
Поки більшість юнаків мріють про свою першу автівку, воїн на псевдо "Бандіт" у 19 років отримав "ключі" від своєї першої БМП. На ній працював два роки, натомість зараз — пілот дронів. Хлопець родом з Чернігівщини, на початку повномасштабки бачив, як колони окупантів сунули його селом — тоді ж і вирішив йти до війська.
Військовий "Кабак" теж тренується для поїздок на БМП. Чоловік, який у цивільному житті був водієм сільгосптехніки, каже — трактором керувати важче. "Кабак" родом з Одещини, добровольцями вони із сусідом стали через два тижні після повномасштабного вторгнення.
Спочатку "Кабак" був зв'язківцем, тепер — навідник БМП. Разом із ним в машині ще двоє — командир та водій-механік. Гусеничні машини майже не беруть участь в боях, для воїнів — це "таксі", бо вони швидкі та маневрені. Бездоріжжям евакуюють поранених, вивозять на позиції особовий склад та підвозять боєприпаси, їжу, воду.
"Доріг не було, ця техніка нас виручала. Іноземна техніка не впоралася з поставленими завданнями, вона застрягла — в них гусениці гумові, а вітчизняна техніка — вона допомагала", — каже старший технік "Сократ".
Але техніка дуже часто виходить з ладу, зокрема й через навалу ворожих дронів. Аби вберегти і свої життя, і машини хлопцям потрібен захист. Воїни 118-ї механізованої закликають долучитись до збору на засоби радіоелектронної боротьби.
"Зараз це основна небезпека для наших хлопців, особливо під час ротацій, і потрібно саджати ці дрони, щоб люди лишалися живими і могли виконувати свої функції", — каже очільник відділення комунікації 118-ї ОМБР Дмитро Пелих.
На Запорізькому напрямку росіяни не полишають спроб просунутись, йдуть малими групами, шукають слабкі місця, кажуть військові. Тому нашим захисникам потрібна підтримка, аби максимально ефективно протистояти окупантам.
▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: ТСН новини 12:00 13 лютого. СУД у СПРАВІ ВБИВСТВА ФАРІОН, дрони в РОСІЇ і чи буде КАРАНТИН?
Читайте також:
- Батько трьох дітей отримав повістку і відмовився від мобілізації через "знайомих військових": як це закінчилось
- У Херсоні родина із чотирма дітьми три роки прожила у підвалі: історія отримала несподіване продовження
- Росія отримала мапу цифрових висот: експерт попередив про ракетну небезпеку для багатоповерхівок