Ситуацію суттєво не змінить: експерт розповів, яким може бути перший удар ядерною зброєю по Україні

Ситуацію суттєво не змінить: експерт розповів, яким може бути перший удар ядерною зброєю по Україні

Фото: Associated Press

Використання Росією тактичної ядерної зброї ніяк не змінить стратегічну ситуацію на фронті для України. Скоріше, це приведе Росію до повного вигнання і прірви.

Ядерна зброя здатна знищити все в радіусі всього кількох кілометрів. Тому фактично її використання не змінить ситуацію на фронті. Але удар по цивільному населенню зробить Росію вигнанкою в усьому світі.

Про це ТСН.ua розповів військовий експерт Олександр Коваленко.

За його словами, тактична ядерна зброя повинна використовуватись по групах військ. Але зважаючи на те, як сьогодні розташовані групи військ Збройних сил України, використання по них тактичної ядерної зброї не змінить стратегічну ситуацію в зоні бойових дій.

"В середньому розглядаємо ситуацію з кілотонною. Це знищення майже усього живого в радіусі 200-300 метрів. Це епіцентр вибуху. Все, що за межами цього радіусу, також буде так чи інакше знищено в межах декількох кілометрів - це високий радіаційний фон, опіки тощо. Чим далі від епіцентру – тим менші ураження і наслідки. Умовно, радіус досить серйозної загрози – це від 3 до 5 кілометрів. Але цей радіус не охоплює велику площу, щоб глобально вирішити тактичне завдання", - розповів Коваленко.

Експерт взяв до прикладу контрнаступ на Харківщині. Там всього за півтора тижня було звільнено понад 8 тис. квадратних кілометрів територій.

"Беремо цей радіус тактичної зброї до однієї кілотонни там, де дійсно буде найбільший ефект від її використання, і проєктуємо це на поверхню у 8 тис. кв. км. В якому місці воно могло бути настільки критичним, щоб зупинити контрнаступ? Особливо, якщо ми знаємо, що діяли невеликі мобільні тактичні групи. Тобто щоб убити 50 чи 100 військових, буде застосована тактична ядерна зброя?" - каже експерт.

Коваленко також розповів, що в разі застосування Росією тактичної ядерної зброї проти цивільної інфраструктури та об’єктів ця країна опиниться навіть у гіршій ситуації, аніж КНДР. Зокрема, після ядерного удару Росія не матиме жодного права навіть у Радбезі ООН.

Читайте також:

Погрози ядерним ударом: як світ зможе протистояти Путіну

Погрози ядерним ударом: як світ зможе протистояти Путіну

Повʼязані теми:

Наступна публікація