Скандал у КСУ: судді посварилися через крісло Тупицького

Скандал у КСУ: судді посварилися через крісло Тупицького

Заступник голови КСУ Сергій Головатий сів у крісло свого начальника, відстороненого від роботи, і це дуже обурило іншого суддю.

Скандал у Конституційному суді — під час пленарного засідання виникла суперечка. Заступник голови Сергій Головатий сів у крісло відстороненого очільника КСУ Олександра Тупицького, і це дуже обурило його колегу — Олександра Литвинова.

Як сваряться судді, хто з них мав рацію і чим усе закінчилося, про це йдеться 4 березня в сюжеті ТСН.19:30.

"Прошу встати, суд іде" — саме з цієї фрази розпочинається кожне пленарне засідання Великої палати Конституційного суду України. Далі оголошується порядок денний і розпочинається розгляд справ. Так мало бути й цього разу, але звичний розпорядок порушує суддя Олександр Литвинов. Йому не сподобалося, що заступник голови КСУ Сергій Головатий сів на місце відстороненого від роботи Олександра Тупицького. Своє незадоволення він озвучує двічі.

"Сергію Петровичу, я прошу зайняти своє місце. Наскільки я розумію, у нас не було спеціального пленарного засідання, яким би вас призначили головою Конституційного суду України", — сказав Литвинов.

Головатий прохання ігнорує і продовжує засідання.

Новини України: у КСУ під час пленарного засідання посварилися судді

Новини України: у КСУ під час пленарного засідання посварилися судді

"Сергій Головатий виконує обов’язки відстороненого голови Конституційного суду України Олександра Тупицького. Отже сів у його крісло, за яким стоїть атрибут державної влади — прапор України", — пояснює представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський.

Головатий може сидіти де захоче і жодного юридичного наслідку це не матиме, розповідає знавець конституційного права Степан Берко. Скандал у суді він називає підкилимною грою, яка ще більше дискредитує людей у мантіях в очах громадськості.

Конституційна криза в Україні почалася після того, як наприкінці минулого року судді КСУ скасували кримінальну відповідальність за брехню в деклараціях про статки чиновників і заблокували роботу державного реєстру декларацій. Уже наступного дня під стіни суду прийшли сотні обурених людей, які вимагали відставки суддів і прозорого відбору нових.

Євросоюз тоді погрожував скасуванням безвізу та залишити країну без міжнародної фінансової підтримки.

29 грудня минулого року Зеленський своїм указом відстороняє од роботи голову КС строком на два місяці. Серед підстав — Тупицький не просто фігурує в одній із кримінальних справ, а й, за даними ДБР, надавав неправдиві свідчення і намагався підкупити свідка.

На допити в Генпрокуратуру голова КС так і не прийшов, а після того як Верховний суд відмовив в оскарженні президентського указу, подався у відпустку в п’ятизірковий готель у ОАЕ. А після цього намагався кілька разів потрапити на робоче місце.

Наразі Тупицький, хоча й відсторонений, але отримує зарплатню. Зокрема, за січень це понад 320 тисяч гривень на місяць. А наприкінці лютого Зеленський ще на місяць відсторонив його від роботи.

Наразі триває досудове слідство стосовно Тупицького. Найближчим часом справу перепадуть до суду. ТСН звернулася до КСУ з проханням прокоментувати сьогоднішню сварку між Головатим та Литвиновим. Там повідомили, що судді відмовляються від коментарів. Не воліє говорити з журналістами і Тупицький.

Нагадаємо, що новий суддя КСУ Віктор Кичун, призначений Верховною Радою, склав присягу.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Скандальне рішення КСУ
Наступна публікація